Milé dámy, přiložte si ruku na srdce – kolik času jste už věnovaly nakupování té správné podprsenky v obchodě? Spodní prádlo je důležitou součástí našeho těla a dobrým výběrem můžeme dokonce i zvýšit své sebevědomí. Pravděpodobně už máte svou oblíbenou značku podprsenek. Ale co když potřebujete pomoct s tím, jak vybrat podprsenku bez ramínek? Po přečtení tohoto článku si budete jisté tím, že koupíte tu správnou a dosáhnete vytouženého efektu.

Pravdou je, že i tou nejlepší podprsenkou můžete zkazit výsledný dojem z vašeho outfitu. Když se doma svlékneme, připadáme si svůdně a svou podprsenku rády dáváme na obdiv svému milému.  Ale co když potřebujeme podprsenku pod oblečením naopak skrýt?

Proč kupujeme samodržící podprsenky?

Důvodem mohou být plesové šaty nebo třeba nové trendy tílko bez ramínek. Avšak příroda si nevybírá a gravitace našeho poprsí je časem nevyhnutelná. Samodržící podprsenky dokážou prsa neviditelně pozdvihnout a vy už si nemusíte klást otázku, co pod šaty s holými zády. Protože samodržící podprsenka dokáže hotové zázraky na počkání. 

Jak fungují samodržící podprsenky?

  • uvnitř košíčků jsou vybaveny přilnavou vrstvou, která se lehce přilepí k vaší kůži
  • nemají žádná ramínka ani spoje na zádech (pokud si záměrně nevyberete tu s pruhem látky po obvodu hrudníku)
  • jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadných materiálů
  • dodávají pohodlí a sebevědomí při nošení

Jaké jsou druhy samodržících podprsenek?

Na výběr budete mít více druhů. Než začnete hledat tu správnou samodržící podprsenku pro vás, položte si tyto 3 otázky, které vám usnadní výběr:

  1. Jakou barvu upřednostňuji? (tělová, černá, průhledná…)
  2. Kolik peněz chci investovat? (pokud budete vybírat tu nejlevnější, nezapomeňte, že může existovat riziko spadnutí podprsenky během nošení – buďte na to připravena předem)
  3. Chci, aby mi samodržící silikonová podprsenka zároveň zvětšila mé poprsí?
Už jste četli?  Jak vybrat módní batoh do města? Poradíme, co zvážit

Když neřešíte vzhled

Pokud je vaší prioritou pouze držení a podpora prsou, vyberte si tu nejběžnější variantu – samodržící a nalepovací neviditelnou podprsenku, která nemá žádné zapínání vzadu nebo pruh látky na zádech. Hodí se především do šatů s odhalenými zády

samodrzici podprsenka push-up

Pozor při výběru velikosti košíčků

Vybírejte podle velikosti, kterou běžně nosíte. Příliš malá velikost nebude dobře držet a větší může naopak padat. Nejlepšího efektu dosáhnete pouze správným výběrem velikosti.

Když chcete zvětšit poprsí

Pokud toužíte po neviditelnosti a zároveň zvětšení, určitě zvažte nákup push-up silikonové podprsenky. Nejlepší variantou je ta, u které se košíčky umisťují zvlášť a jejich sepnutím stáhnete prsa k sobě, aby mohl vyniknout push-up efekt.

Když řešíte vzhled

V obchodech už najdete i samodržící silikonové podprsenky s krajkami nebo sexy vázáním vepředu. Pokud kladete důraz na luxus, vybírejte i z dražších variant. Investice se v tomto případě vždy vyplatí.

Můžete volit i dle barvy vašeho outfitu. Pokud si budete kupovat podprsenku na ples, můžete zvolit barvu podle vašich šatů.

Pokud si koupíte podprsenku do bílého tílka bez ramínek, zvolte správnou barvu, aby požadovaný efekt nebyl opačný, a abyste na podprsenku křiklavou barvou pod tričkem spíše neupozornila. 

Péče je důležitá

Nezapomeňte se správně o svou novou podprsenku starat. Postupujte vždy podle návodu výrobce, aby vám sloužila co nejdéle – některé silikonové podprsenky vyžadují po každém použití omytí mýdlovou vodou.

A co samodržící podprsenky pro větší prsa?

Běžně se dá zakoupit silikonová samodržící podprsenka i pro košíčky D. Pro větší pocit jistoty během nošení volte variantu s průhlednými ramínky nebo neviditelnou látkou kolem obvodu vašeho hrudníku.

Pokud jste majitelkou velkých ňader, přečtěte si, jak vybírat podprsenky pro větší poprsí a nechte se inspirovat, abyste se vždy cítila komfortně a sebevědomě.