Není podprsenka jako podprsenka, a ne každá sedí všem typům poprsí. Střih i tvar spodního prádla se vyvíjí, stejně jako móda, a tak vznikají nové typy podprsenek. Nejen, aby zaujaly svým vzhledem, ale také aby splňovaly nároky žen na praktičnost a pohodlí. 

Jak vybrat podprsenku podle outfitu a poprsí

Když přemýšlíte, jak vybrat podprsenku, zvažte, jaké oblečení budete mít na sobě. Pro hluboké výstřihy se hodí podprsenky plunge, které mají snížený střed nebo push-up podprsenky. Ty využijí i ženy s menším poprsím. Do širokých a oválných výstřihů skvěle padnou podprsenky balcony. Pro velká ňadra se hodí podprsenky s širokými ramínky, která se nebudou zařezávat, což bývá nepříjemné a nepohodlné.

Výběr typu podprsenky

Bardot či balcony podprsenky

Balcony podprsenky, známé i jako bardot, skvěle padnou menším a středně velkým ňadrům, která podpírají zespod směrem nahoru. Ramínka jsou blíže ke krajům ramen, jsou proto vhodné i do triček a halenek, které mají širší výstřihy. Bardot podprsenka ale skvěle padne i do plesových či svatebních šatů a vykouzlí neodolatelný dekolt.

Braletky

Jsou luxusní podprsenky to, po čem toužíte? Pak vsaďte na bralette podprsenky. Komfortní podprsenky, které vám dodají sebevědomí a budete se v nich cítit sexy, ať už je využijete pro každodenní nošení, nebo na ples. Obvykle jsou krajkové a nevyztužené, díky čemuž kopírují přirozený tvar ňader.

bralette-podprsenka

Vyztužené podprsenky

Vyztužené podprsenky ocení především ženy s větším poprsím. Košíčky jsou dostatečně pevné a vypadají pěkně pod tričkem i halenkou.

Nevyztužené podprsenky

Nevyztužené podprsenky mnohdy najdete v krajkovém provedení s kosticemi, nebo bez kostic. Hodí se spíše pro menší poprsí a jsou velmi pohodlné.

Už jste četli?  Jaké zimní boty vybrat pro dítě?

Push-up podprsenky

Podprsenky, které vyzvednou poprsí a mají zvětšovací efekt. Patří mezi nejoblíbenější typ podprsenek.

Podprsenky plunge

Ideální podprsenky pro velké výstřihy. Mají nižší střed a jsou vhodné i pro větší ňadra, protože poskytují dobrou oporu. Zároveň lehce podpírají prsa i ze strany. Lepší je volit podprsenky plunge s kosticemi.