Nedostatek parkovacích míst je jedním z hlavních problémů v dopravě. Zoufalé hledání parkovacího místa dokonale rozhodí i kliďase. Co teprve, když místo pro zaparkování bezvýsledně hledá osoba s temperamentem „papiňáku”? Dalo by se říct, že problém s parkováním se bude v budoucnu jen zhoršovat. Auta přibydou a všechny prostory rozhodně nejsou nafukovací, nebo ano? Lze parkovací místa vytvořit i tam, kde se to zdá nemožné?

Řízení automobilu může být stresující

Pro toho, komu volant v ruce nepřináší vyloženě uklidnění, je řízení automobilu čas od času bezesporu velkým stresem. Z vnějších stresorů můžeme jmenovat sváteční řidiče, zbrklé řidiče, dopravní zácpy, uzavírky a různá další omezení. Stres je také uvnitř auta – partner, který vám do řízení mluví, rádio, které nejde naladit, dítě, které nejde uklidnit. Nejsme zastánci agrese za volantem, ale bezvýsledné hledání parkovacího místa nechá klidného jen málokoho. Řešením by mohlo být chytré parkování.

Parkovací věže umí zázraky

Chytré parkování umožní zaparkovat až 16 osobních vozidel na ploše pro dvě běžná parkovací místa. Požadavky na instalaci parkovacích věží jsou přitom minimální. Hlavním požadavkem je pevná plocha, na kterou se parkovací věže umisťují. Dále parkovací věže nabízejí:

  • možnost zaparkování 6 až 16 osobních vozidel nebo SUV
  • samostatně stojící konstrukci bez potřeby velkých stavebních úprav
  • jednoduché ovládání a možnost identifikace řidiče pomocí čipu, pinu nebo karty
  • nejmodernější bezpečnostní prvky
  • nízké provozní náklady
  • vysokou provozní odolnost a životnost až 25 let
  • možnost demontáže a přemístění
  • jednoduché ovládání

Dále vám poskytovatel pomůže s vyřízením povolení pro stavbu parkovací věže nebo případné dotace.

car-tower-parkovani

Hrdinové parkují efektivně

Efektivní parkování pomocí parkovacích věží není něco, co si vedle paneláku dokáže zařídit každý jedinec. Parkovací věže však může pro své lidi zařídit starosta města, který se rázem stane jejich hrdinou. Případně se mohou domluvit sousedé a nelehké parkování vyřešit společně a jednou pro vždy.  Chytré parkování využijí také majitelé velkých firem, kteří ztrácejí zákazníky kvůli nedostatku parkovacích míst v okolí. Parkovací věže využije jedinec například i v autoservisu. Možností je spousta. Konstrukce jedinečné parkovací věže už je na světě. Vše ostatní už bude hračka… dokonce i zaparkovat.

Už jste četli?  Povinná výbava nákladního automobilu: Co vždy vozit s sebou?