Správná podlaha je jedním ze základních kamenů krásného domova. Měla by dobře vypadat, být příjemná na chůzi a funkční pro každodenní použití. Mezi faktory, které mohou ovlivnit váš výběr patří vzhled – barva a vzor, a také typ pokládky.  

Správná podlaha do správné místnosti

Podlaha, stěny a strop. Tři prvky, které dodávají místnosti atmosféru. Proto sladění těchto částí našeho bydlení ovlivňuje to, jaký máme z místnosti pocit. Základem je podlaha, kterou máme neustále na očích, když se doma pohybujeme – dodává domácnosti svůj charakter. Podle toho, jakou vyberete podlahu, byste měli zvážit, jaký nábytek s ní bude ladit, ale důležité jsou i další prvky, takže při výběru zvažte celou místnost. Vinylové podlahy se dodávají ve velkém výběru vzhledů, takže si můžete najít ten, který se hodí ke všem aspektům vašeho pokoje.

Jak vybrat vinylovou podlahu

Vzhledem k tomu, že vzhled vaší podlahy je trvalejší než barva stěn nebo stropu, měli byste si vybrat vinylovou podlahu, která funguje jako základ pro veškerý nábytek. Dostupné jsou podlahy mnoha vzorů – do venkovského domu se budou hodit rustikální vzory nebo imitace dřevěných podlah, jako je dub, habr či jasan. V moderním bydlení zase oceníte vzor betonu, mramoru nebo kamene. Bydlení s nedostatečným světlem rozjasníte světlými podlahy, naopak dobře prosvětlené domy zvládnou tmavé podlahy, na kterých není vidět každá špína. Stačí navštívit podlahové centrum, ať už kamennou prodejnu nebo e-shop a určitě najdete něco, co se hodí právě do vašeho domova.

vinylova-podlaha-jak-vybrat-spravnou

Typy pokládky u vinylových podlah

Když přemýšlíte, jak vybrat vinylovou podlahu, kromě designu si také rozmyslete, jaký zvolíte typ pokládky – na výběr je varianta s celoplošným lepením nebo volná pokládka.

  • Celoplošné lepení – pro tento typ pokládky byste se měli domluvit s odborníky, kteří vám podlahovou krytinu položí s použitím správného lepidla. Neodborná pokládka může způsobit, že vám vinyl bude pracovat a mezi jednotlivými díly vzniknou spáry. Výhodou však je, dojde-li k poškození, že jeden díl snadno vyměníte, na rozdíl od volné pokládky, kde je nutno podlahu rozebrat až k místu poškození.
  • Volná pokládka – tzv. zámkový systém zvolte pro místnosti, kde se vyskytují výkyvy teplot – například v místnostech, kde máte balkón nebo francouzská okna a do pokoje tak proniká velké množství slunečního záření.
Už jste četli?  Jak zařídit obývací pokoj ve stylu boho?

Vinylové podlahy do každé místnosti

Vinylové podlahy se snadno udržují a jsou odolné – díky tomu je můžete použít pro každou místnost vašeho bydlení – od kuchyně přes koupelnu až po dětský pokoj. Dokonce seženete i speciální díly čistě na schody.