Klinické cetrum ISCARE otevřelo novou proktologickou ambulanci jako další součást odbornosti v rámci jednodenní chirurgie. Ambulanci, která se zabývá onemocněními, poruchami funkčnosti, zraněními a dalšími problémy spojenými s konečníkem, zastřešuje MUDr. Dita Benešová.

„Centrum jednodenní chirurgie ISCARE je prvním pracovištěm propojujícím výhody univerzitního a privátního chirurgického oddělení. Proto nabízí vysokou odbornost ošetřujícího personálu a současně vlídné, přátelské a moderní prostředí pro poskytování individuální chirurgické péče o každého pacienta. Nová proktologická ambulance rozšíří portfolio výkonů a nabídne pacientům ještě větší možnosti léčby,“ vysvětlil prof. MUDr. Robert Gürlich, CSc. primář Centra jednodenní chirurgie.

proktologicka-klinika

V Klinickém centru ISCARE se léčí hemoroidy, anální fisury, perianání píštěle, periproktální abscesy a marasky. Proktologická ambulance se zaměřuje na léčbu hemoroidů v prvním a druhém stádiu, která je šetrná, méně bolestivá a umožňuje rychlý návrat k běžnému životu. Nejzávažnější stádia hemoroidů se pak řeší operačně v celkové anestezii. Tuto možnost nabízí chirurgické pracoviště.

Odborné průzkumy ukazují, že menší či větší potíže v oblasti konečníku má více než polovina populace. Mezi příčiny vzniku hemoroidů patří sedavý způsob života a nedostatek pohybu, nevhodné složení stravy, nadváha, nedostatek tekutin a vlákniny. Řadu žen také trápí problémy s hemoroidy v období těhotenství a po porodu.

Vyšetření probíhá diskrétně a v příjemném prostředí formou konzultace potíží a životního stylu a dále pohledem, pohmatem a zasunutím prstu nebo krátkého trubicovitého nástroje do řitního otvoru. Výkony nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění a jejich cena se pohybuje v rozmezí 200 až 2000 Kč.

Klinika ISCARE

______________________________________________________________________________________

Klinické centrum ISCARE

Centrum zahájilo svou činnost v lednu 1995 jako jedno z prvních nestátních center asistované reprodukce v ČR, od roku 2014 je členem skupiny FutureLife. Centrum jednodenní chirurgie Iscare propojuje výhody univerzitního a privátního chirurgického oddělení. Nabízí vysokou odbornost ošetřujícího personálu a současně vlídné, přátelské a moderní prostředí pro poskytování individuální chirurgické péče o každého pacienta. Primářem CJCH je prof. MUDr. Robert Gürlich, CSc. Další informace najdete na www.iscare.cz. _________________________________________________________________________________________

Už jste četli?  Letní chaty a chalupy? Brzy možná minulost. Stávají se z nich celoroční sídla