Kompletní hokejová výstroj je zásadní pro profesionální i amatérské hokejisty. Na co všechno nezapomenout?

Brusle a hokejka jsou základem hokejové výstroje

Hokejová výstroj je důležitá pro pohodlí, ale i pro bezpečnost při hře. Základní součástí vybavení každého sportovce jsou v tomto odvětví pochopitelně hokejky.

  • Stěžejní je především délka hokejky, která se odvíjí od tělesné výšky hráče.
  • Důležité je též zahnutí. Souvisí s tím, jak hokejku držíte. Podle ruky, která je níže, se volí zahnutí: doprava v případě pravé ruky, doleva, pokud jde o ruku levou.

Prakticky samostatnou kapitolu představují brusle. Při jejich nákupu záleží především na zkušenostech a schopnostech hráče a také na tom, k čemu je vlastně potřebuje. Brusle pro amatéra se budou od těch pro profesionálního sportovce lišit.

Kvalitní materiály včetně nožů a důkladné vyztužení boty zajistí dlouhou životnost bruslí a hodí se tak hlavně pro ty, jejichž sportovní výkonnost se pohybuje již na profesionální úrovni.

Potřebovat budete i helmu a chrániče

Pozornost dále věnujte vhodné velikosti: rozměrům brusle v její šířce a též konkrétnímu stylu bruslení. Jednotlivé produkty na trhu lze v zásadě rozčlenit na tři základní typy bruslí, které jsou vhodné pro dynamický či silový styl bruslení. Případně si můžete též pořídit brusle univerzální.

Dalším základním kouskem jsou kalhoty. Jaký je ten nejdůležitější tip pro výběr kalhot? Zásadní je, aby vám správně seděly. Ověřte si tedy velikost. Podstatná je též míra v pase. Kalhoty by zároveň neměly být nadměrně krátké, ale ani příliš dlouhé. Amatérský hokejista současně nepotřebuje tolik důkladnou výztuž, neboť mu nehrozí vyloženě fatální zranění.

Co se týče ochranných prvků, stěžejní je především helma. Hokejové helmy musí svému nositeli být akorát – vyberte si svou helmu v první řadě podle obvodu hlavy. Ochrana hlavy však není tím jediným, na co byste neměli zapomenout. Doplňte ji dále chrániči ramen, nákrčníkem, chrániči loktů, kolen, holení a rovněž suspenzorem.

Zimné bruslení lze mimo sezónu nahradit in-line bruslením. To se rozhodně řadí i mezi nejlepší sporty na hubnutí.

Už jste četli?  Jak začít běhat? Běhejte pro zdraví i pro radost