Ať už se chystáte do lázní z léčebných důvodů, nebo vás lákají relaxační procedury, máme pro vás tipy na lázně, kam zavítat, a zároveň tak poznat krásy Moravy.

Lázně Luhačovice

Snad každý zná Vincentku. Málokdo už ale asi ví, že se jedná o minerální pramen pocházející právě z Luhačovic, který se nachází na tamější kolonádě. Lázně Luhačovice jsou největšími lázněmi na Moravě, ve kterých vyvěrá 6 přírodních a desítky vrtaných pramenů. Léčí zde především nemoci dýchacího ústrojí, trávícího ústrojí a obezitu. Lázeňské pobyty jsou dostupné celoročně a ubytování zajišťují hotely, penziony, vily i dětské léčebny.

Luhačovice nejsou jen místem, kde navštívit lázně, ale nabízí i vyžití pro turisticky, sportovně či společensky založené výletníky. Ve městě spadajícího do Zlínského kraje jsou speciální okruhy s přírodními krásami pro turisty, Jezírko lásky ve smrkovém lese pro romantiky či Luhačovická přehrada pro milovníky vody a vodních sportů, kolem které vede stezka zdraví s posilovacími stroji.

lazne-luhacovice

Lázně Jeseník

Stejně jako Vincentka nám není cizí ani pojem Priessnitzovy lázně. Vinzenz Priessnitz, zvaný jako vodní doktor, byl jejich zakladatelem. Již od 19. století lázně slouží tisícovkám hostů, kteří využívají vodoléčbu a horské klima Rychlebských hor a Jeseníků k řešení potíží s trávícím a dýchacím ústrojím, pohybovým aparátem nebo kožními nemocemi. Lázeňský pobyt je vhodný také pro relaxaci, dostupné jsou balíčky pro seniory, víkendové pobyty nebo třeba pobyty pro páry či jako dámská jízda.

Jednu z největších památek na Jesenicku nabízí právě Lázně Jeseník a jejich prameny. Na žádném jiném místě nenajdete tolik pramenů, pomníků, vyhlídek, památných skal a slavnostních křížů jako právě v oblasti nad lázněmi Jeseník. Zajímá-li vás trochu z historie lázní, vyplatí se udělat si výlet po 7 km Stezce Vinzenze Priessnitze, kde se nacházejí naučné desky s informacemi o minulosti i současnosti lázní.

Už jste četli?  Trendy v investování pro rok 2022. Investujte své peníze chytře a zároveň bezpečně
lazne-jesenik

Termální lázně Velké Losiny

Nejstarší moravské lázně byly založeny již v 16. století a jsou známé sirnými prameny, které jsou v naší republice ojedinělé. Lázně Velké Losiny nabízejí teplou vodu v rozmezí 35 až 36 stupňů, která díky svým chemickým vlastnostem napomáhá relaxaci svalů, ohebnosti kloubů, uvolňuje spasticitu končetin a má vliv na termoregulaci těla. Prameny si v lázních každý užije prostřednictvím vířivých, perličkových a sirných koupelí nebo si můžete zaplavat ve venkovním termálním bazénu.

Velké Losiny bývaly sídlem Žerotínů, kteří ve městě nechali vybudovat krásný renesanční zámek s rozlehlou zahradou. Zajímavostí je i místní výrobna ručního papíru, poslední svého druhu v Evropě. Ve Velkých Losinách a jejich okolí je také velké množství ovocných sadů, soch a sousoší, kapliček, nebo naučná stezka či rozhledna Bukovka.

Chcete vyrazit do lázní? Největší výběr lázeňských pobytů najdete na Spa.cz.