Když se řekne slovo Jeseníky – tak si můžeme představit krásnou přírodu, drsnou krajinu a čistý horský vzduch, který láká po všechny čtyři roční období k aktivní dovolené. Láká všechny typy turistů, jak ty pasivní, tak i aktivní. Všichni si zde najdou své využití.

V Jeseníkách si skutečně odpočine na své vytoužené dovolené každý, a to jak zamilované páry, tak i rodiny s dětmi, pro které je připraveno několik možností ubytování. Ideálním místem na strávení dovolené nabízí například ubytování v roubených chalupách Annaberg, které se nachází uprostřed Jeseníků na slunném místě u řeky Hučivá Desná v klidné obce Kouty nad Desnou, a to přímo pod Červenohorským sedlem.

Kam na výlet?

Jeseníky nabízejí celou řadu možností vyžití. A jaké jsou tipy na výlety v Jeseníkách? Jedním z největších taháků na výlety je třetí největší přečerpávací vodní elektrárna na světě – Dlouhé stráně. Jedná se o nejrozsáhlejší vodní energetické dílo a jedinou přečerpávací elektrárnu v České republice.

Dalším z lákadel je nejstarší provozovaná ruční papírna v Evropě, která se nachází ve Velkých Losinách. Druhou nejmenší obcí a zároveň lázeňskou je Karlova Studánka. Dle klimatického měření je zde téměř nulové znečištěn a panenská příroda u nejvyšší hory Jeseníků Pradědu.

rucni-papirna-losiny

Pro aktivní turisty se zde nachází celá řada horských cest. Pro ty nejnáročnější turisty je zde celodenní turistická cesta Skřítek po hřebeni Jeseníků, po které budete mít v nohách 28 kilometrů. Středně náročná celodenní túra po trase Červenohorské sedlo – Praděd – Ovčárna čítá 23 kilometrů. Výlet si lze také udělat do dřevěných kostelíků Maršíkov a Žárová nebo na zámek ve Velkých Losinách.

Jeseníky – to jsou ski areály a cyklotrasy

Jeseníky jsou samozřejmě i místem zaslíbeným pro milovníky horských kol. Celé území je prošpikováno nejrůznějšími cyklotrasami dle náročnosti. Pro milovníky zimních sportů se v Jeseníkách logicky vyskytují i ski areály. Jeden z nich se nachází v obci Loučná nad Desnou, další je Červenohorské sedlo, Přemyslov nebo Kareš a Šindelná. Odpočinout si po náročném dni plném vysokohorské turistiky lze v relaxcentru Kolštejn.

Už jste četli?  Prožijte svůj sen o klidu a relaxaci v Hotelu Resort Equitana