Kvalitní dopravníky slouží především k dopravě různého zboží a také kusového materiálu. V případě takzvaných válečkových tratí jsou to například kusové druhy materiálu, které se dopravují vodorovně či s minimálním stoupáním. Zajímá vás o dopravnících více a chtěli byste vědět, k čemu skutečně slouží a jak je to s jejich kvalitou?

Pásové dopravníky vám usnadní manipulaci s materiálem

Pásové dopravníky jsou vyráběny ve zcela různých provedeních a také šířkách. Záleží vždy na charakteru daného materiálu, který chcete dopravovat. Osová vzdálenost v tomto případě není nikterak omezena. Napínání celého pásu je vždy realizováno za pomoci takzvané napínací hlavy, která je vesměs umístěna na opačném konci, než je pohon dopravníku. Při různě velkých délkách pásových dopravníku jsou na jejich stranách takzvané strážní válečky, které tak zabraňují jejich zabočení z pásu z jejich osy. Pásový dopravník rovněž může být ve spodní či v horní části zakrytý, a to s možností otevření svého krytu pro případ různých údržeb.

Modulární pásový dopravník

Modulární pásový dopravník je v zásadě určen k vodorovné či šikmé přepravě různě lehkých až středně těžkých kusových výrobků, a to převážně tam, kde je ve větší míře zapotřebí zvýšená odolnost celého pásu, a to vůči vysokým teplotám či také vůči mechanickému poškození.

Modulární dopravníky se vyznačují zejména vysokou životností pásu a rovněž velkou variabilitou svého provedení. K dispozici je výběr z celé řady různých pásů, které nabízejí řešení pro takřka většinu průmyslového odvětví. Jedná se například o automobilový průmysl, výrobce nápojů či různé potravinářské provozy.

Vybere si každý

Z rozmanitých druhů dopravníků si vybere jistě každý. Záleží vždy na preferencích daného zákazníka a také na tom, k čemu bude dané dopravníky využívat. Pohon všech dopravníku zajišťuje převážně převodovka s elektromotorem, která je umístěna na hnací hřídeli daného dopravníku. Podstavce pod dopravníky rovněž mají stavitelné patky anebo také pojezdová kola.

Už jste četli?  Vyznejte se ve světě průmyslových vah