Láká vás představa stánkového prodeje občerstvení ve vašem oblíbeném městě, na letních festivalech či u vodní nádrže? V každém případě je provoz stánku s občerstvením velkou radostí, ale také velkou starostí. K používání těchto mobilních provozoven vám totiž nepostačí pouze chuť zažít něco nového a láska k jídlu, ale také si budete muset zařídit různá povolení a v neposlední řadě svůj stánek vybavit kvalitním gastronomickým vybavením, bez kterého se rozhodně neobejdete.

Vyřiďte si živnost a spěchejte si pořídit kvalitní gastronomické vybavení

Pokud se rozhodnete do stánkového prodeje skutečně investovat nejen své peníze, ale také čas a elán, rozhodně v prvé řadě nezapomeňte na to, že si budete muset zřídit živnost na provoz podobného stánku s občerstvením. Vždy samozřejmě záleží na tom, jaké produkty ve svém stánku budete prodávat a kde je následně zákazník bude konzumovat. Zejména v letních měsících je dále potřeba velmi pečlivě dodržovat veškeré hygienické předpisy. Poté přichází na řadu kvalitní gastro vybavení, bez kterého se ve svém snovém stánku neobejdete.

Jaké gastro vybavení budete potřebovat?

Ve svém stánku s rychlým občerstvením jistě oceníte konvektomat a také služby profesionální lednice, bez které to jednoduše nepůjde. Dále se vám bude hodit varný kotel, smažicí pánev, gril, pracovní stůl, různé regály, myčka na nádobí, fritéza, velkokuchyňský dřez a další výrobky z potravinářské oceli.

Konvektomaty

Správné uspořádání kuchyně vám ušetří spoustu starostí

Vždy záleží na tom, kolik prostoru ve stánku máte a jaké gastro vybavení skutečně k produkci svých výrobků budete potřebovat. Myslet byste měli také na to, jak svou kuchyň uspořádáte, aby byl provoz co možná nejplynulejší. Zapomínat byste neměli ani na úsporné technologie, klimatizace či vzduchotechniku. Nezapomínejte ani na vhodný výběr nábytku do interiéru či do exteriéru, a také na stavební úpravy, které mohou váš stánkový prodej pousnout ještě o kus dále.

Už jste četli?  Keto dieta: potraviny, s kterými nešlápnete vedle