Máte hluboko do kapsy a nemůžete se dočkat výplaty? Poradíme, jak ušetřit peníze, abyste měli dost na vaši útratu a nemuseli se stresovat.

Nakupujte rozumně

Existuje několik způsobů, jak správně nakupovat a držet tak zkrátka rozpočet domácnosti. Všechno zboží v obchodě, které je drahé a měli by jej zákazníci nakupovat, bývá vystaveno přímo na očích. Proto je dobré se dívat nahoru nad něj nebo dolů do regálu, kde si můžete koupit zboží levnější.

Vždy si napište seznam, než půjdete do obchodu. Většina lidí utratí peníze za zboží, které vlastně ani nechce. Proto je dobré držet se seznamu a nekupovat zbytečnosti. Některé se vám pak doma zkazí a je to škoda peněz.

Zeleniny a potravin, jež se rychle kazí, si vždy kupujte jen takové množství, abyste je spotřebovali. Nic nemusíte vyhazovat a ušetříte.

Šetřete energie

Jak vám vždy říkali rodiče doma, zhasínejte. Šetříte tak elektřinu a máte hned pár korunek navíc, jak se vám vrátí roční vyúčtování. To samé platí o vodě. Čistou vodu, která vám zbyla, nevylívejte, ale zalijte s ní třeba květiny. Stejně tak květiny ocení i vychladlou vodu z brambor a z vařené zeleniny, jako hnojivo.

Pořizujte si spotřebiče, které mají nízkou energetickou spotřebu. Jsou označeny štítky s písmeny. Ty udávají, kolik vaše pračka či myčka spotřebují energie. I to je způsob, jak ušetřit peníze.

Nejvíce zbytečných výdajů stojí zábava

Jak ušetřit peníze z výplaty je trápení mnoha z nás. Největší výdaje, které obvykle máte, jsou v různých restauracích nebo hospodách, či na další zábavu. Omezte placení za předražený alkohol a dejte si radši víno. Můžete posedět i doma a udělat si s partnerem skvělou večeři nebo pozvat i přátele a dát si něco dobrého, co jste nakoupili v obchodě. Pro návštěvu restaurací můžete využít různých slevových akcí, ty najdete různě na internetu.

Už jste četli?  10 tipů na ty nejlepší filmy o svatbě

Ušetřit se dá i na oblečení

Kupujte si oblečení přes e-shop. Sice platíte poštovné, ale v obchodech to vyjde většinou dráž. Nemusíte mít vždy něco extra, stačí jen obyčejné standardní oděvy, ve kterých budete vypadat slušně a vkusně. Dobré je pořídit si více kusů od jednoho druhu, pokud vám to dobře sedí a cítíte se v tom pohodlně.

Využijte internetové portály

Existují různé slevové portály, kde levně seženete, co potřebujete, ale také cashback portály, kde vám za každý nákup vrátí určité procento zaplacené částky. Nakupujte online a využívejte výprodeje.

Choďte do knihovny

Knihy si můžete kupovat, abyste je měli doma na čtení i jako dekoraci, ale jestliže hodně čtete, půjčujte si knihy v knihovně. Ze cenu jedné koupené knihy si jich půjčíte značně větší množství.