Svět hodinek je nesmírně rozmanitý a sahá od praktických a cenově dostupných modelů až ke kusům z dílny věhlasných hodinářských domů v hodnotách, nad kterými se tají dech. Pojďte ho s námi prozkoumat.

Hodinky mají schopnost přenést vás do světa luxusu

Hodinky dosahují daleko za svou primární funkci. Stávají se módním doplňkem i luxusním šperkem a reprezentantem společenského statusu. Ostatně věděli jste, že za nejdražší běžně prodávané hodinky kultovní značky Rolex dáte více než tři miliony korun?

Jedná se konkrétně o model Diamond Rolex Sky Dweller. Ten dělá skutečnou čest svému jménu. Provedení vyrobené z bílého zlata je posázeno osmnáctikarátovými diamanty. Ona „běžná dostupnost“ je tak vskutku krajně nadneseným vyjádřením, vzhledem k ceně se o artikl dostupný každému z nás nejedná.

Že si „Rolexky“ svou výjimečnou pověst zaslouží, dokládá i skutečnost, že jeden z modelů hodinářské legendy vlastní i Dalajláma. Konkrétně se jedná o Rolex Day-Date. Ovšem slavný duchovní je zřejmě dostal darem, podobně jako jiné hodinky, které vlastní. U tohoto muže věru nelze příliš očekávat výrazný zájem o světské statky.

V této sféře se odráží i technologický vývoj. Chytré verze hodinek jsou pro řadu lidí nepostradatelnými pomocníky pro sledování zdraví i celkové fyzické kondice. Pro mnoho lidí tak mají tyto doplňky mnohem výraznější hodnotu než coby ukazatel času na ruce.

Mít hodinky tak znamená stát se součástí velmi specifického světa, který fascinuje svým leskem a ve kterém je neustále co objevovat. Ty pravé se stávají láskou na celý život a reprezentují dokonalý odraz vašeho já.

Nový podcast Helveti láká na zajímavosti

Tik Talk je nový podcast věnovaný právě hodinkám. Jedná se o nový projekt z dílny značky Helveti. Ta se už od roku 2010 s neutuchající vášní věnuje tomuto tématu a v současnosti tak má v nabídce už více než 7 000 typů hodinek od desítek značek. Pro hned 35 z nich se pak Helveti stalo i autorizovaným partnerem.

Už jste četli?  Po stopách recyklačních značek aneb objevte způsob, jak si usnadnit třídění odpadu

Stěžejním mottem společnosti zůstává jednoduše snaha dělat radost. A to nejen zákazníkům prostřednictvím prodeje hodinek. Ale také vzájemným sdílením, poznáváním a předáváním zkušeností. A právě díky tomu vznikl i podcast Tik Talk.

Ten nabízí zajímavá témata, novinky, a také technologie, které budou představovat přímo lidé stojící za značkou Helveti. Uslyšíte i milé hosty, kteří posluchačům budou vyprávět nejen o svém vlastním vztahu k hodinkám.

V uplynulých dílech jste se tak například již prostřednictvím Helveti mohli „podívat“ na slavný mezinárodní veletrh Watches & Wonders, dozvědět se, jak si vybrat nejlepší model od značky Seiko nebo zjistit, v čem je výjimečný mechanický strojek Powermatic 80.

Další zábavná i poučná „tikající“ témata jsou už připravena. Hodinkový podcast Tik Talk vychází pravidelně s frekvencí přibližně třikrát měsíčně a můžete si jej poslechnout na všech podcastových platformách, tedy prostřednictvím Spotify, Apple Podcasts, YouTube, ale i Amazon a Castbox.fm.