Dnešní spediční firmy dokážou přepravit téměř vše od ponožek po velkoplošnou televizi. Ale co když potřebujete převézt něco extrémně velkého či snad nebezpečného? Kdo je schopný vám takový náklad převézt a za jakých podmínek? Přesně na tyto otázky vám v následujících řádcích odpovíme, a poradíme vám, na koho se můžete obrátit.

Nebezpečné látky

Na přepravu nejen nebezpečných látek se specializuje mimo jiné všeobecně známá a oblíbená spediční firma FOFR – česká přepravní společnost. Ta má s touto tématikou bohaté zkušenosti a krom základní nabídky, nabízí i technika, který vám poradí například s vhodným zabalením zásilky. Přeprava ADR jim tak není cizí.

Přeprava ADR

Přeprava nebezpečných látek je to, co pod zkratkou ADR najdete. Respektive se jedná o mezinárodní evropskou dohodu, která stanovuje podmínky pro přepravu nebezpečných látek. Ty se podle ní dělí na 9 základních tříd, jako jsou například

  • Organické peroxidy
  • Plyny
  • Hořlavé kapaliny
  • Hořlavé tuhé látky, samozápalné látky a látky, ve styku s vodou vyvolávající hořlavé plyny
  • Látky podporující hoření
  • Toxické látky
  • Infekční látky
  • Žíravé látky
  • Jiné nebezpečné látky a předměty

Co je potřeba k přepravě

Pokud potřebujete přepravit jednu z výše uvedených nebezpečných látek, budete k tomu potřebovat patřičnou dokumentaci, bez které se tyto látky převážet nesmí. Zásilka musí být označená číslem UN, což je čtyřmístný identifikační kód hořlavých a škodlivých chemikálií, dále údaje podle ADR, kam patří třída, obalová skupina a kód klasifikace, oficiální pojmenování podle ADR, čistá a hrubá hmotnost a podrobnosti o balení.

Balení

Přeprava nebezpečných látek a jejich balení je u spediční firmy FOFR velmi jednoduché. Na každém středisku je totiž přítomný specialista, který s vámi vše prodiskutuje a poradí vám, jak zabalit právě vaši zásilku.

Už jste četli?  Jakou máte velikost prstenu? Tipy, jak to snadno zjistit

Nadměrné náklady

Přeprava nadměrných nákladů nebo zásilek je další tak trochu ožehavé téma, neboť ne každá firma si s ní umí poradit. Jako výhodná volba se opět nabízí FOFR – česká přepravní společnost, která nabízí přepravu zásilek až do délky 6 metrů, přičemž váha jednoho kusu může být až 600 kg. Celková váha zásilky se pak může vyšplhat až na 1800 kg při maximálním objemu 8 m3. Pokud však potřebujete převést něco ještě většího či těžšího, dá se to individuálně vyřešit a firma FOFR se vám pokusí vyjít vstříc. Výhodou také je, že díky celorepublikové působnosti systému garantují pružnou reakci a kvalitu poskytovaných služeb v jakékoli lokalitě.