Společnost Apple zná snad každý. Logo nakousnutého jablka je symbolem kvalitních telefonů i počítačové techniky. Ale Apple se rozhodně neztratí ani se svými sluchátky, které poskytují nejen přenos čistého zvuku. Jaké typy sluchátek Apple nabízí a jaké mají funkce?

Sluchátka Apple EarPods

Na rozdíl od klasických kulatých pecek, je design sluchátek EarPods vytvořen tak, aby kopíroval geometrii uší. Díky tomu jsou sluchátka komfortní pro drtivou většinu lidí. Vývojářům šlo také o maximalizování zvukového výstupu, aniž by docházelo při přenosu k jeho ztrátám – sluchátka tak nabízejí vysoce kvalitní přenos zvuku do vašich uší.

Kromě kvalitního zvuku Apple EarPods nabízejí tlačítka pro nastavení hlasitosti, ovládání přehrávání, a díky zabudovanému mikrofonu i možnost přijímat hovory. Sluchátka Apple EarPods se vyráběly s 2 typy konektorů:

  • 3,5 mm jack – klasický konektor drátových sluchátek, pro iPhony 6s a starší a iPhone SE.
  • Lightning konektor – pro iPhony 7 (Plus) a novější, které již nemají zdířku pro jack.

Sluchátka Apple AirPods

Bezdrátová pecková sluchátka, která se prodávají v nabíjecím boxu. Sluchátka stačí napoprvé připojit, a pak už jsou připraveny k použití, kdykoliv je dáte do uší. Sluchátka dokonce rozeznají, když je z uší vyndáte – samy hudbu zastaví. K jakémukoli ovládání (hlasitost, změny přehrávání, volání nebo dokonce k navigaci) stačí povolat Siri. K ovládání slouží i poklepání na sluchátko. Čistý zvuk už je samozřejmostí. Ale tato sluchátka Apple dokážou při hovoru poskytnout také čistý přenos vašeho hlasu, i když jste v rušném prostředí – jeho ruchy blokují.

Apple AirPods jsou buď jako starší model 2. generace, nebo novější 3. generace. Ta už zajišťuje odolnost proti vodě a potu a vydrží hrát 6 hodin na jedno nabití, což je o hodinu více než předchozí generace sluchátek.

Sluchátka Apple AirPods Pro

Sluchátka iPhone pozvednou na perfektní přehrávač hudby. Obzvláště Apple AirPods Plus. Co tyto bezdrátové špunty dokážou?

apple-sluchatka
  • Aktivní potlačení hluku – blokují hluky z okolí, díky čemuž jediné co dobře slyšíte je hudba, mluvené slovo nebo hlas hovořícího vycházející ze sluchátek.
  • Transparentní poslech – ne vždy potřebujeme ruchy okolí potlačit, ale právě naopak. Nejen při běhání a jízdě na kole oceníme funkci, díky které můžeme hudbu poslouchat, ale zároveň vnímáme zvuky okolního prostředí.
  • Jsou dostupné se 3 velikostmi silikonových špuntů, díky kterým padnou každému.

Sluchátka Apple AirPods Max

Funkcemi velmi podobná sluchátka předchozímu modelu, avšak tentokrát se nejedná o špunty, ale klasická sluchátka přes hlavu. Maximální komfort jim zajišťuje paměťová pěna, která velice komfortně přilne k vašim uším.

Jste fandy Apple produktů? A co když se vás někdo zeptá proč. Zjistěte, jaké jsou rozdíly mezi produkty Apple a Microsoft. Máte doma Apple Watch? Potřebujete koupit nový řemínek a nejste si jisti, jakou velikost zvolit? Přečtěte si v našem článku, jaká je délka apple řemínku.