Letní měsíce jsou pro mnohé tím nejkrásnějším obdobím roku. Nepromrhejte je doma u televize. Máme pro vás pár tipů na zábavné letní aktivity, které vás vytáhnou z gauče a zpestří slunné dny.

1.     Beachvolejbal

Díky krytým halám si sice můžete užívat volejbal v písku po celý rok, nic se ale nevyrovná pocitu, když po vyhraném setu vítězoslavně skočíte do vody. Beachvolejbal zkrátka patří na pláž – ať už přímořskou, nebo tu naši, českou.

Pozor: Stejně jako všechny míčové sporty i volejbal s sebou nese jistá rizika. Silná rána nemusí vždy skončit jen v hřišti. Vysklené okno nebo poničený automobil dokážou rychle zhatit příjemné odpoledne. Pro takové případy je vždy lepší mít sjednáno pojištění odpovědnosti.

2.     Spikeball

Vychytat volné místo na vytížených volejbalových hřištích může být v sezóně oříšek. Pokud jste milovníky míčových sportů a chcete si je užívat kdykoliv a téměř kdekoliv, ideálním pro vás bude spikeball.

Poměrně nový sport je založený právě na pravidlech beachvolejbalu. Co se ale výbavy týče, je výrazně kompaktnější a pro začínající hráče i snazší na zvládnutí. Na spikeball budete potřebovat jen 4 hráče, speciální trampolínovou síť, menší míček a dostatek energie.

3.     Kubb

Podstatně oddechovější čas zažijete u venkovní společenské hry kubb. Pochází ze severských zemí a do Česka se dostala poměrně nedávno. Představuje skvělou zábavu na zahradní party nebo do parku. Užijete si ji ve 2, ale i ve 12 lidech.

Pozor: Abyste si kubb zahráli, budete potřebovat rovnou plochu o délce minimálně 10 metrů.

4.     Mölkky

Obdobou hry kubb je finská hra mölkky, která nápadně připomíná ruský sport gorodky. Na rozdíl od něj mölkky zvládne hrát každý. Navíc není nijak výrazně náročná na prostor a počet hráčů není omezen.

Tip: Budete-li jakékoliv sporty provozovat na veřejnosti, vždy existuje malé riziko, že dojde k úrazu cizí osoby či poničení cizího majetku. Mít sjednáno pojištění odpovědnosti je proto vždy dobrý nápad.

Už jste četli?  Čím potěšit na Vánoce sportovce? Tipy pro běžce, plavce, cyklisty i horaly