Česká republika nabízí celou řadu zcela unikátních míst, která se vyplatí navštívit. Jedním z nich je i oblast východních Čech. Co zajímavého zde můžete vidět?

Východní Čechy nabídnou přírodu i kulturu

Jedním z turisticky nezajímavějších míst je skalní město známé pod názvem Adršpašsko-teplické skály. Tajuplný labyrint ukrývá téměř pohádkovou atmosféru a doslova přitahuje turisty jako magnet, a to nejen ty nejen z Čech.

Pro ty je zde připraven celkem 3,5 km dlouhý okruh. Vzhledem k jeho nenáročnosti ho lze doporučit i fyzicky méně disponovaným návštěvníkům.

Adršpašsko-teplické skály se nacházejí v severní části Polické vrchoviny u města Teplice nad Metují. Penziony Teplice nad Metují proto představují ideální výchozí bod pro vaši návštěvu. Pokud se v této lokalitě budete chtít ubytovat, můžete však samozřejmě zvolit i jiné penziony na Adršpašsku a Broumovsku.

Přírodní krásy ale nejsou jedinou atraktivitou tohoto koutu naší vlasti. Mimořádně impozantní doklad kulturní vyspělosti těchto krajů představuje taktéž klášter Broumov. Na jeho podobě se podílel slavný architekt Kryštof Dientzenhofer se svým synem Kiliánem Ignácem, který byl jednoznačně důstojným pokračovatelem známého otce. Tito slavní stavitelé vtiskli stavbě barokní podobu.

Objevte zajímavou historii východu Čech

Ostatně není to první stopa těchto unikátních uměleckých osobností ve Východočeském kraji. Radnice v Polici nad Metují byla rovněž původně zbudována za účasti Kiliána Ignáce. Ostatně toto město má v porovnání s dalšími městy náchodského okresu delší historii. Vyplatí se ji proto začít objevovat a využít některý penzion Police nad Metují.

V případě, že byste chtěli poznat další zajímavosti tohoto koutu naší vlasti, můžete ubytování vyhledat i v jiných lokalitách. Penziony na Penzion.cz zaručeně splní požadavek na jednoduše dokonalou dovolenou.

Už jste četli?  Vše, co potřebujete vědět pro návštěvu Bratislavy

Nudit se určitě nebudete. Z dalších zajímavých cestovatelských tipů lze zmínit například ještě i pivovar Broumov. Ten byl založen již v roce 1348 a dokládá tak nebývale dlouhou tradici vaření piva v tomto místě.

Ve východních Čechách je stále co objevovat

Broumovské stěny se tyčí v pomyslném stínu Adršpašsko-teplických skal, jež jsou místní dominantou, jen zdánlivě. Tvořeny jsou skalními městy, skalními věžemi, hlubokými roklemi a skalními hřiby. Nabízejí unikátní výhledy na zdejší krajinu.

Tyto skalní útvary se pyšně zvedají mezi již zmíněnými městy Police nad Metují a Broumovem. V současné době má přírodní zajímavost status národní přírodní rezervace.

Východní Čechy mají co nabídnout návštěvníkům všech zaměření, ale i každé generaci. Muzeum stavebnice Merkur v Polici nad Metují je toho živým důkazem. Nadchne nejen malé návštěvníky, ale i ty, kteří si budou chtít nostalgicky po letech zavzpomínat. Nad invencí stavitelů doslova přechází zrak.

Zklamáni nebudete v žádném ročním období. Skiareál Kamenec se nachází v Kamenci, což je městská část Teplic nad Metují. Kromě něj se v regionu nachází i několik dalších lyžařských areálů.