Ať už podnikáte v jakékoli oblasti, máte firmu, nebo jste drobný živnostník, bez vlastního webu se dnes v podstatě neobejdete. Když lidé něco potřebují, hledají to na internetu. I když o vás vědí, ale chtějí další informace, budou hledat váš web. Proto ať už prodáváte zboží, nabízíte služby nebo prezentujete svou osobu, nastane moment, kdy se začnete shánět po někom, kdo vám tvorbu webu zajistí.

3 důvody, proč mít kvalitní webové stránky

Důvodů by se našla celá řada, my se však podíváme na 3 hlavní. Uvidíte pak sami, že tvorba webu pro každé podnikání má smysl.

Vlastní prezentace

Nejen že vám webové stránky slouží k prezentaci své firmy nebo osoby, ale také rozhodnou o tom, zda si potenciální zákazník vaše služby či zboží objedná. Jestli pro něj budete důvěryhodní. Proto je nejlepší volit webové stránky na míru, které vám obstarají profesionálové. Nebojte se do webu investovat, vrátí se vám to.

fubah-webove-stranky-na-miru

Nalezitelnost

Jak už jsme zmínili v úvodu – kdo není na internetu, jako by nebyl. Dnes má doma internet už téměř každý, stejně to platí o datech na telefonu. Nemluvě o WiFi, ke které se dnes připojíte klidně i uprostřed náměstí.

Představte si, že sedíte na lavičce, na někoho čekáte a v hlavě vám běží myšlenka, že potřebujete nový web – tak sáhnete po telefonu, do Googlu zadáte „tvorba webu Zlín“ a hned vám vyjedou výsledky a vy už se můžete s firmou hned spojit a web si zajistit. A přesně to je důvod, proč i vy byste měli být se svým podnikáním na internetu.

Už jste četli?  Kurz účetnictví online pro začátečníky

Propagace a cílení

Bilboardům u dálnice odzvonilo, a tak se začaly využívat i jiné plochy. Nevýhodou však je nemožné cílení na konkrétní skupinu potenciálních zákazníků, a hlavně si jen stěží vyhodnotíte, zda taková reklama funguje. Zato když budete mít vlastní webové stránky, reklamu snadno pomocí klíčových slov zacílíte na lidi s konkrétními zájmy, kteří vaše produkty či služby hledají. Snadno je tak navedete je na váš web. Přesně víte, kolik potenciálních zákazníků oslovíte a můžete vyhodnocovat i další metriky.

fubah-tvorba-webu

Samotná tvorba webu

Nyní je jasné, proč by každý, kdo se chce prezentovat, být nalezitelný a cílit na potenciální zákazníky měl mít své webové stránky. Tvorba webu ale není činnost, který zvládne každý, a proto je vhodné najít odbornou firmu, která má mnoho zkušeností a skvělé reference na tvorbu webu. Není nad to vědět, jak byli i ostatní zákazníci spokojení a jsou to právě reference a další hodnocení, třeba na Googlu, které vám kvalitu firmy potvrdí.

Cena webu

Cena webových stránek se může lišit v závislosti na velikosti webu – jiná cena bude za jednostránkový web a jiná za propracovaný e-shop o tisících produktech. Proto se vždy dopředu informujte a již mějte určitou představu o tom, co od webu očekáváte. Pak už vaše představy stačí konzultovat s odborníky, kteří vám rádi poradí a web na míru vytvoří.