Doba, kdy slovo přímotop značilo nevzhledný přístroj, který po zapnutí sice ohříval, ale také vydával zvuk dosluhující cirkulárky, je dávno pryč. Stejně jako doba, kdy zapnutí tohoto přístroje bylo tak finančně náročné, že si ho kupující mohl dovolit používat jen v opravdu nejnutnějších případech. Dnešní přímotopy jsou zcela jiné.

Vypadají skvěle, jsou tiché a náklady na jejich provoz jsou stále nižší. Mají navíc celou řadu funkcí, jako noční režim či časovač. Umožňují rovnoměrné ohřívání prostoru, hřejí bez zápachu spáleniny a můžete u nich nastavit sklon proudění vzduchu, a ještě je jednoduše ovládat na dálku.

Klasiku, nebo infra?

Pro někoho je přímotop klasický ventilátor, který se zapne do zásuvky a vrtule následně rozhání teplý vzduch po místnosti. Za přímotop, respektive přídavné topidlo, se ale považují i další zařízení. Třeba takový olejový radiátor. Tichý přístroj, který ohřívá olej uvnitř žebřin, aby ty následně vydávaly teplo do pokoje. Do přímotopů patří i karbonová topidla a infrazářiče fungující na principu sálavého tepla. Jednoduše ohřívají osoby a předměty, a to téměř ihned po svém zapnutí. Navíc infračervené světlo má prokazatelné pozitivní účinky na lidský organismus.

Tipy na konkrétní přístroje:

Teplovzdušný ventilátor a čističku vzduchu v jednom

DysonPureHot+Cool HP04 ukazuje, co je nyní trendy – multifunkční přístroje, které mají řadu funkcí. Tento nejen že ohřívá vzduch, ale zároveň se jedná o čističku vzduchu, která pohlcuje škodlivé látky z ovzduší.

domaci-primotop

Keramické topidlo Argo CHIC BERRY

S tímto topidlem není žádná nuda. Červená nyní frčí, a tak tento přímotop povznese vzhled každé domácnosti. Topidlo s týdenním časovačem a velmi tenkým designem nabízí hned tři režimy vytápění – ECO, COMFORT a ECOSMART.

Konvektor Vigo EPK 4590 E25 2500W dřevo

Už jste četli?  8 vhodných materiálů pro letní oblečení

Milujete dřevo? V tom případě budete milovat i tento digitální přímotop na stěnu. S programovatelným časovačem a indikátorem spotřeby energie. Přístroj je chráněn proti přehřátí a stříkající vodě.

Olejový radiátor SENCOR SOH 8112WH

Špičkou mezi olejovými radiátory je tento od výrobce Sencor. Má termostat, dálkový ovladač, LED display a pro vaše pohodlí hned 12 topných článků. Jejich nový tvar zvyšuje účinnost ohřevu o 27 %.

Infračervený ohřívač THERMOLOGIKA DESIGN Grigio

Vzhledově atraktivní infrazářič, který se hodí do domácností i komerčních prostor. Přístroj disponuje několika výkonovými stupni s rotačním indikátorem a k nahřátí potřebuje jen několik sekund.

Karbonový zářič Veito CH1800 RE

Kam ho postavíte, tam bude vypadat dobře. Nemůže za to, je prostě šik. Navíc vás ohřeje během několika vteřin. Je přenosný, s dálkovým ovládáním, digitálním termostatem a časovačem. Na bezpečnost dohlíží tepelná pojistka proti přehřátí a pojistka proti pádu nebo převrácení.