Přestože je rok 2024 již v plném proudu, příchod léta je pro mnohé z nás dokonalou inspirací k experimentování s oblečením, účesy a líčením. V tomto roce vidíme pokračování trendů z předchozího roku, ale také fascinující změny, které revolučně mění přístup k tomu, jak zdůrazňovat přirozenou krásu. Toto je období, kdy trendy v líčení nejen vytvářejí náš vzhled, ale také odrážejí naše hodnoty a vyjadřují naši kreativitu. Od výrazných, grafických vzorů, odvážných barev až po návrat k jednoduchosti a minimalismu. 

Objevte fascinující trendy v líčení, které definují estetiku a styl v roce 2024. A vždy dokonalé líčení vám zaručí kvalitní kosmetika od světoznámé značky Charlotte Tilbury, kterou snadno objednáte za dostupné ceny v internetovém obchodě Makeup, klikněte zde https://makeup.cz/brand/1340767/.

Peach makeup

Růžová už není v módě! Zatímco make-up se vzdaluje od růžových tónů, přicházejí nové a jemné broskvové odstíny. Tento trend se stane perfektní volbou denního líčení na léto.

Společnost Pantone označila odstín „Peach Fuzz“ za svou oficiální barvu roku 2024. Proto letos budou broskvové tóny všude a spousta značek začíná vydávat více broskvových tvářenek a pudrů.

Tento odstín lze použít více způsoby, ať už přidáte broskvový šmrnc na oční víčka nebo jako ruměnec na lícní kosti a do středu rtů pro vytvoření krásného letního líčení.

Lesk a zářivost

Třpytivé produkty se periodicky objevují a mizí z trendů ve světě líčení. V roce 2024 se tyto velkolepé akcenty vracejí na vrchol popularity a dávají příležitost vytvářet zářivé a výrazné líčení. Trendy stříbrné a zlaté odstíny dodají vašemu vzhledu nezapomenutelný lesk.

Rozjasňovače a třpytky jsou skvělým způsobem, jak přidat jiskru a zaměřit se na určité části obličeje a vypadají skvěle jak v denním, tak i večerním líčení. 

Už jste četli?  Podzim je tady: Jaké módní trendy s sebou přinesl?

Clean Girl Aesthetic

Pokud máte rádi jemné líčení, zamilujete si estetiku „Clean Girl“. Je to trend, který se zaměřuje na vytvoření odpočátého vzhledu, zářící pleti a bezchybného, ​​ale minimalistického stylu. Propaguje zdravý životní styl a minimální používání dekorativní kosmetiky. Klíčem tohoto trendu je jednoduchost a harmonie. Pečlivě upravené a lesklé vlasy by měly být v souladu se super hladkou a svěží pokožkou a jemným líčením, které zdůrazňuje přirozenou krásu a jemně koriguje nedostatky.

Geometrie a linky

V roce 2024 jsou grafické linky velmi populární, protože dodávají vzhledu expresivitu a modernost. Trendy líčení očí „floating eyeline“ je poměrně novou interpretací klasického make-up prvku, který vám dává příležitost vyjádřit svou kreativitu a experimentovat se stylem.

Místo klasického nanášení očních linek podél linie růstu řas vám tento trend umožňuje vytvářet linie různých tvarů. Linky mohou být například dvojité nebo nanesené na různé části očních víček.

Blurred lips neboli rozmazané rty

Je to jeden z nejpopulárnějších trendů v líčení 2024. Tato technika líčení vytváří na rtech ombré efekt. Ve středu rtů je barva rtěnky nejtmavší, postupně směrem k okrajům by se měla zjemňovat a zesvětlovat. Pro vytvoření tohoto efektu rtěnku naneste do středu rtů a vyhněte se vnějším okrajům. Okraje pak zjemněte štětečkem nebo vatovou tyčinkou, aby přechod rtěnky byl plynulý.