S výbavičkami pro miminko se poslední roky doslova roztrhl pytel. Článků na toto téma najdete na internetu celou řadu a nejedna maminka na sociálních sítích sdílí, co bude pro vaše dítko to nejlepší. Jaké trendy pomůcky a hračky by vás rozhodně neměly minout?

Oblečení pro miminko

Trendy výbava pro miminko se neobejde bez toho nejzákladnějšího a tím je oblečení. Pokud chcete být vy i vaše dítko opravdu in, vsaďte krom jiného také na sladěné mikiny nebo trička. Některé obchody s oblečením se dokonce specializují právě na výrobu ladících outfitů pro maminku a miminko. Nutno však podotknout, že tyto kousky rozhodně nepokryjí to nejzákladnější, co by vám ve výbavičce nemělo chybět. Jaké oblečení byste měli svému potomkovi pořídit?

První oblečky by měly mít velikost 50, 56 anebo 62. Tato čísla odpovídají délce miminka v cm a vystačí vám přibližně na první dva až tři měsíce. Veškerá nově pořízená bodýčka, dupačky, overálky, svetříky a další kousky před prvním použitím pečlivě vyperte v pracím prášku vhodném pro miminka.

Kontrastní kartičky a hračka

Kontrastní kartičky jsou aktuálně velmi módní pomůckou pro novorozence. Jak už název napovídá, jedná se o černobílé, případně černo-bílo-červené kartičky, které se předkládají miminkům již od 2 týdnů života. A proč jsou tyto kontrastní kartičky pro miminka tak fascinující?

Malá dítka totiž vidí jen do 30 cm a také velmi rozmazaně. Miminka proto reagují na kontrasty černé a bílé barvy a obrázky většinou velmi rychle zaujmou jejich pozornost. Stejným způsobem fungují i kontrastní chrastítka, hračky a podložky.

Kočárek Bugaboo

Pokud chcete být opravdu trendy, pak byste si do své výbavičky měli pořídit světově proslulý kočárek Bugaboo. Reklamu na něj dělá nejedna influencerka a jedná se o vskutku módní, ale i praktickou záležitost. Nutno však podotknout, že kočárek se pohybuje spíše ve vyšší cenové relaci.

Už jste četli?  Nanooblečení: Co to je a k čemu to je dobré?

Kočárek Bugaboo se hodí jak pro jízdu ve městě, tak i do přírody a má všestranné využití. Koncept kočárku spočívá především ve specifickém a prvotřídním designu, vysoké funkčnosti a kvalitě.