Praha je krásná metropole, kterou stojí za to navštívit. Pokud však chcete strávit volný čas aktivněji a poznávat krásy okolí, pak jsou pro vás tyto tipy na výlety v okolí Prahy jako dělané.

Vyhlídka Máj

Nedaleko obce Tetín se nachází kamenná vyhlídka Máj, kterou vystavěl císař Karel IV. k oslavě svého korunování na českém trůně. Vyhlídka Máj nabízí krásný výhled na krajinu kolem Svatojánských proudů a na hrad Tetín.

Brdy

I Brdy jsou skvělým místem na výlety v okolí Prahy. Najdete zde mnoho turistických stezek a cyklostezek, které vás provedou krásnou přírodou plnou kopců, lesnatých údolí a strání. Brdy jsou také ideálním místem pro milovníky divoké přírody, kteří zde mohou nalézt klid a pohodu.

Česká Sibiř

Česká Sibiř se nachází jen kousek od Prahy, jedná se o oblast na rozhraní středních a jižních Čech, kterou najdete mezi Voticemi, Sedlcem-Prčicí a Táborem, která dosahuje nadmořské výšky přes 700 metrů. Česká Sibiř je krajinou s krásnou přírodou, která nabízí mnoho možností pro turistiku i cyklistiku.

Zřícenina hradu Zbořený Kostelec

Mezi tipy na výlety v okolí Prahy nesmí chybět ani zřícenina hradu. Zbořený Kostelec je krásnou a romantickou ruinou, která se nachází v kraji Českého ráje. Hrad byl založen kolem roku 1280 a jeho největší sláva přišla v období husitských válek. Z něj zbyla jen zřícenina, která je ale otevřená veřejnosti.

Naučná stezka údolím říčky Šembery

Šembera je krásnou malou říčkou, která protéká údolím kolem městečka Dobříše. Naučná stezka vede od pivovaru v Českém Brodě přes osadu Zahrady až k rozcestí Na Šembeře. Tam se můžete napojit na menší okruh balvanitým kaňonem Šembery k hradišti Staré zámky u Doubravčic a pozůstatkům hrádku Šember.

Už jste četli?  Nejlepší místa v Chorvatsku čekají, až je navštívíte
sembera-ricka-vylety-v-okoli-prahy

Velká Amerika

Velká Amerika je nazývána českým Grand Canyonem. Najdete zde krásnou krajinu, a především okouzlující a romantický pohled na zatopený lom. Poblíž je i menší zatopený lom, Malá Amerika.

Vyhlídková trasa Tetínské vyhlídky II

Tetínská vyhlídka II je dalším místem, kam v okolí Prahy vyrazit. Najdete zde krásný výhled především na Tetín, Beroun a okolní krajinu. Vyhlídková trasa je asi osm kilometrů dlouhá a vede přes kopec Tetín.

Rezervace divokých koní, zubrů a praturů v Milovicích

Milovice jsou město ležící kousek od Prahy. Najdete zde krásnou přírodu, a kromě toho i rezervaci divokých koní, zubrů a praturů, kteří se tu volně pohybují.

Posázavská stezka

Posázavská stezka je krásnou turistickou trasou, která vede údolím řeky Sázavy. Skvělým výchozím bodem na Posázavskou stezku je Podželezniční stanice Petrov u Prahy. Tam vás doveze Posázavský pacifik, lokálka z Prahy.

Bubovické vodopády v NPR Karlštejnsko

V NPR Karlštejnsko kromě hradu Karlštejn a kostela svatého Vavřince naleznete i další krásná místa, jako jsou právě Bubovické vodopády. Ty jsou bohužel dnes z neznámých příčin zcela vyschlé. I tak se jedná o krásný výlet.

České Švýcarsko stojí bezpochyby za návštěvu, a to nejen díky Pravčické bráně, ale za výlet stojí i Pavlino údolí.