Zima už klepe na dveře. Pokud bude alespoň z poloviny tak tuhá jako ta minulá, bude to chtít větší přípravu než jen mít doma zásobu svetrů. Tam, kde nestačí klasické vytápění, jednoduše pomůže přímotop. Vzduch v místnosti ohřeje opravdu rychle. Navíc se jedná o přenosné zařízení, které funguje přesně tam, kde je potřeba.

Teplovzdušné ventilátory se hodí do všech typů místností. Zvládnou vytopit i větší prostory do 60 m3. Do koupelen je vhodné volit kvůli bezpečnosti spíše karbonová topidla či klasické infrazářiče. U nich navíc nehrozí, že by do nich dítě dokázalo strčit nějaký předmět.

Za ohřev větší místnosti je nutné si připlatit

sencor

Při výběru ventilátoru je důležité vědět, jak velkou místnost má vytopit a podle toho volit zařízení s vhodným výkonem.

Například velmi oblíbený ventilátor od firmy SencorSFH 6010BL se dá pořídit již kolem 300 korun, vytopit ale zvládne jen místnosti do 15 m3.

Ideální je tak do malých pokojů či kanceláří.

Do větších místností se hodí například teplovzdušný ventilátor Argo Vertigo.

Pořizovací náklady jsou sice vyšší než u předchozího typu, vytopí ale prostor kolem 60 m3.

Používat se dá navíc i v létě, jako klasický ventilátor, který chladí.

argo

Stejně velký prostor vytopí také teplovzdušný ventilátor SENCOR SFH 7057WH. Přístroj disponuje dvěma úrovněmi nastavení topného výkonu, světelnou kontrolkou zapnutí, ochranou proti přehřátí či automatickým vypnutím při převrácení.

Multifunkční přístroje jsou trendy

Některé přístroje dokáží topit, chladit, a ještě čistit vzduch, jako například čistička DysonPure Hot. Přístroj zachytí nečistoty a následně vypouští čistý vzduch. Další bonusem je bezpečnost. Neobsahuje žádnou rychle rotující vrtuli ventilátoru nebo viditelná topná tělíska. V případě pádu nebo převrhnutí se čistička vzduchu automaticky vypne.

Už jste četli?  Jak se rodí pelety? Od stromu až po kvalitní palivo