Ať už se stěhujete, nebo potřebujete vyklidit prostory plné věcí, pravděpodobně se vám do toho nechce. A není divu. Ne nadarmo se říká: „Lepší je vyhořet, než se stěhovat.“ Ale aby to nebylo tak hrozné, máme pro vás několik rad, jak si stěhování ulehčit, nehledě na to, zda se budete stěhovat svépomocí nebo využijete služby stěhovací firmy.  

Organizace na prvním místě

Ač bychom nejraději všechno jen vzali, sesunuli do krabic, hlavně aby už to bylo sbalené, není tohle zrovna efektivní metoda. Naopak vám ve výsledku přidá ještě více práce, jakmile začnete vybalovat. Nehledě na to, že ledabyle poházené věci do krabic se mohou poškodit.

Zlačněte plánovat

Nejdříve si stanovte termín stěhování a k němu směřujte, berte ho jako závazný. Připravte se na to, že vše sbalit, převést na nové místo a zase vybalit vám zabere hodně času a bezpochyby vás i fyzicky značně vyčerpá.

Stěhování s firmou

S nošením krabic, kusů nábytku a dalších věcí, kterými jste vybavili svůj domov, vám může pomoci i stěhovací firma. Pokud se chytáte využít takové služby, začněte hledat s předstihem. Vyhledávání je snadné – stačí do internetového vyhledávače zadat například pojem Stěhování Praha a u nalezených firem zjišťovat reference či hodnocení zákazníků.

Balení věcí

Jakmile máte termín stěhování, domluvenou pomoc přátel nebo firmy, pusťte se do balení. Začněte balit nejdříve takové věci, které nevyužíváte každý den. Samotné balení určitě zabere několik dní, a kdybyste začali s balením nádobí nebo hygienických potřeb, budete je vybalovat dřív, než stihnete sbalit vše ostatní. Krabice si dobře popište, ideálně s názvy místností, do kterých je budete v novém domově umisťovat. Ulehčíte si tak spoustu zmatků při vybalování.

Křehké, snadno rozbitelné věci zabalte do bublinkové fólie, deky nebo ručníků a krabici dobře popište, aby bylo jasné, že se s ní musím zacházet obzvláště opatrně.  

Už jste četli?  I začínající podnikatelé mohou od pronájmu e-shopu čekat více

Oblečení, peřiny a další měkké věci uložte nejlépe do vakuových pytlů a vysajte z nich vzduch – nejenže je ochráníte před špínou a poškozením během stěhování, ale ušetříte i spoustu místa, který by zbytečný vzduch zabíral.

Nábytek je při stěhování potřeba chránit, proto jej zabalte do bublinkové fólie a přetáhněte strečovou páskou. Pokud máte najatou firmu, i tuto náročnou práci zvládnou za vás.

stehovani-praha-profi-group

Než dojde na samotný převoz věcí, ujistěte se, že několik málo osobních věcí, které budete druhý den potřebovat, máte sbalené v samostatné tašce. Určitě se neobejdete bez oblečení na druhý den, případně něco málo nádobí, ze kterého se najíte. Osobní hygiena jako kartáček či mýdlo se taky bude hodit. Než vše zase vybalíte z krabic, zabere to nějaký čas.  

Převoz do nového

Ať jste si najali firmu, nebo jedete na vlastní pěst, zajistěte si parkování před domem. Určitě všechny ty krabice a nábytek nechcete tahat přes půl sídliště. Firma také vše zvládne rychleji, když to bude blíž.

Pokud máte sousedy, informujte je o vašem stěhování s předstihem díky lístečku ve společných prostorách. Ideálně i v novém místě bydliště – určitě nechcete udělat hned na začátek špatný dojem.

Pak už stačí krabice a nábytek naskládat do auta a vše odvést na nové místo. Zní to jednoduše, ale bude to dřina. Proto se na stěhování dobře vyspěte.

Jak jsme psali, krabice je důležité dobře popsat, to se bude hodit i v tomto momentě. Krabice s nádobím a jinými křehkými věcmi skládejte nahoru, aby nedošlo k jejich poškození. Vše dobře upevněte.

Vybalování věcí v novém

Než se pustíte do vybalování, nanoste si popsané krabice a nábytek do místností, kam budou patřit. Nejdříve vybalte nábytek, abyste měli obsah krabic kam vyskládat. Jakmile máte hotovo, pustě se do vybalování věcí. Pokud jste si dali záležet při jejich balení, vybalování už bude mnohem rychlejší.