Čelní sklo je prvek, jehož ohromný význam si často ani neuvědomujeme, přesto je neoddiskutovatelný. Skrze čelní sklo pozorujeme provoz před námi, a to nás přitom současně chrání mimo jiné i před nebezpečnými kamínky odlétajícími od vozu, který jede před námi. Občas za to ale sklo zaplatí cenu nejvyšší a skončí s prasklinou, která jasně naznačuje, že bude třeba jej opravit či dokonce vyměnit. S rozbitým čelním sklem totiž jezdit nelze, v opačném případě hrozí pokuta, odebrání bodů či dokonce technického průkazu. Co tedy v takové chvíli dělat?

Rozbité sklo a povinné či havarijní ručení

Doby, kdy bylo možné využít pro výměnu čelního skla povinné ručení jsou již dávno pryč. V dnešní době již rozbité sklo povinné ručení neřešíVýměna čelního skla spadá teoreticky pod pojištění havarijní, i zde ale majitel vozu narazí na poměrně zásadní problém.

V naprosté většině případů je součástí smlouvy o havarijním pojištění spoluúčast. Vzhledem k ceně výměny se ale většinou nevyplatí kvůli poměrně malé částce, kterou řidič od pojišťovny dostane, o plnění žádat. Je třeba si totiž uvědomit, že v takovém případě dojde k navýšení pojistného. Tato rovnice tak pro řidiče dopadne vždy špatně.

Nejlepším řešením je proto sjednat si speciální připojištění čelní skla, díky kterému vám podobné starosti odpadnou.

rozbite-predni-sklo

Čelní sklo řešte vždy s odborníkem

S čelním sklem se pojí ještě jedno pravidlo, které je na místě ctít a dodržovat. Pokud je poškození skla malé, je v některých případech možná i oprava čelního sklaPosouzení konkrétního případu ale nechte vždy na profesionálovi. Koneckonců, jde o vaši bezpečnost.

V případě, že budete výměnu nebo opravu čelního skla potřebovat, dejte si s výběrem servisu trochu práci a dbejte na to, aby firma, která vám ve vyhledávači vyjede, např. po zadání dotazu autosklo Praha, byla opravdu kvalitní a s dobrými referencemi.

Už jste četli?  Jak nastartovat motorku po zimě