Ať už chystáte interní prezentaci ve firmě, budete se účastnit konference jako speaker, chystáte přednášku nebo školení, využijte dostupné pomůcky, aby vaše prezentace sklidila úspěch. Řeč je o příležitostech, kdy se vám bude hodit laserové ukazovátko.

Laserová ukazovátka pro prezentace

Dali jste si spoustu práce a vytvořili jste kvalitní prezentaci, na které vám opravdu záleží a chcete, aby se jí dostalo patřičné pozornosti? Pak kromě zásad pro tvorbu prezentace myslete i na pomůcky, které vaší prezentaci dodají na profesionalitě. Takovou pomůckou může být právě laserové ukazovátko, díky kterému snadno poukážete na důležité body v prezentaci a vaši posluchači budou bez problémů rozumět, o čem zrovna mluvíte.

Podle čeho vybírat laserová ukazovátka

Laserová ukazovátka můžete vybírat podle barvy, výkonu, kaleidoskopická nebo podle užití ukazovátka.

1.      Výkon

Každé laserové ukazovátko je přeměřené měřícím přístrojem. Silnější ukazovátka, které mají větší výkon, můžou člověku ublížit, například můžete člověka oslepit.

Výkony ukazovátek se dělí na tyto kategorie:

  • méně jak 10 mW
  • 11–59 mW
  • 60–150 mW
  • více jak 150 mW
ukazovatko-laser

2.      Způsob napájení a typ paprsku

I napájení jsou důležitá. Můžete si vybírat mezi bateriemi a USB nabíjením. Pak tu máme typy paprsku – zvolit můžete buď klasický, nebokaleidoskopický.

3.      Barva laseru

Nakonec je tu jedna banalita. A tou je barva laseru. Barva laserových ukazovátek je červená, zelená a fialová, modrá a duální. Duální ukazovátko má ve svém těle zabudované moduly, které produkují dva různé laserové paprsky. Jde tedy o univerzální nástroj pro prezentace, kdy je možné používat střídavě jeden nebo druhý laser bez nutnosti výměny ukazovátka. Obvyklé kombinace jsou červený a zelený nebo zelený a fialový paprsek.

Už jste četli?  Budoucnost podniků, to je průmysl 4.0

Bezpečnost při používání

Laserová ukazovátka je dobré schovávat před dětmi. K tomu slouží pouzdro na ukazovátko. Pouzdra jsou klasická, robustní nebo zaměřovací. Hlavně je schovávejte na nedostupná místa, prostě tam, kam děti nemají přístup.

Mnoho zařízení je dodáváno s bateriemi, které slouží k provozu dálkového ovládání. V samotných zařízeních jsou baterie nebo akumulátory pevně zabudovány. Baterie nesmí být likvidovány spolu s domácím odpadem. Staré baterie zlikvidujte na místě nebo je odevzdejtev obchodě. Baterie obsahují škodlivé látky a proto, některé mají na sobě symbol přeškrtnuté popelnice a chemickou značku těžkého kovu.

Laserové ukazovátka jako hračka pro kočku

Laserové ukazovátko využijete nejen při prezentacích, ale dobře poslouží i jako hračka, pokud máte doma kočku. Na lovu za červeným bodem, který nejde polapit, může trvat i několik hodin, záleží jen na vás, jak dlouho si budete chtít hrát s mazlíčkem. Ale pozor, pronásledování nehmotné kořisti, je pro vaši kočku z dlouhodobého hlediska neuspokojivé. Aby se zabránilo frustraci, neměla by hra s laserovým ukazovátkem trvat příliš dlouho. Kromě toho byste měli svého parťáka odměnit. Proto laserová ukazovátka užívejte s rozumem.