Pokud jde o vlogování, mnoho lidí si myslí, že k vytváření skvělého obsahu potřebujete drahé vybavení. Není to vždy pravda! Ve skutečnosti můžete s pomocí některých aplikací a příslušenství pro chytré telefony vytvářet úžasné vlogy, které jsou stejně dobré (ne-li lepší) než ty natočené profesionálními kamerami. V tomto článku probereme několik tipů a triků pro vytváření úžasných mobilních vlogů.

Nezbytné funkce chytrých telefonů pro tvorbu vlogů

Zde je několik funkcí, které je třeba mít na paměti, pokud chcete vytvářet skvělé vlogy pomocí chytrého telefonu.

Vysoce kvalitní displeje

Jednou z nejdůležitějších věcí, které musíte při výběru chytrého telefonu pro tvorbu vlogů zvážit, je kvalita jeho displeje. Je zřejmé, že chcete, aby vaše videa vypadala co nejostřeji a nejjasněji, proto je důležité vybrat telefon s displejem s vysokým rozlišením.

Skvělé fotoaparáty

Mnoho moderních chytrých telefonů je navíc vybaveno výkonnými fotoaparáty, které dokáží natáčet ve Full HD nebo ještě vyšším rozlišení. To je důležité, protože budete chtít, aby vaše videa vypadala skvěle při sledování na větších obrazovkách, jako jsou televizory nebo monitory počítačů.

Nahrávání více videí

Důležitou funkcí, kterou je třeba u chytrého telefonu pro vlogování hledat, je možnost nahrávat více videí najednou. To může být velmi užitečné, pokud chcete vytvářet videa s rozdělenou obrazovkou nebo mít k dispozici videozáznam z jiného úhlu kamery. Mnoho chytrých telefonů je dnes touto funkcí vybaveno, proto si ji před nákupem nezapomeňte ověřit.

Díky všem výše uvedeným funkcím pro tvorbu dokonalého vlogu je pro vás honor 50 pro dobrou volbou, pokud se nechcete trápit.

honor

Základní příprava na natáčení vlogů pomocí chytrých telefonů

Kromě toho, že musíte mít dokonalý smartphone pro natáčení vlogů, je nezbytná také příprava. Zde je několik věcí, které si můžete pro vlogování připravit.

Mikrofon

Investujte do kvalitního mikrofonu. Mikrofon zabudovaný ve vašem smartphonu pravděpodobně nebude pro natáčení vlogů dostatečně dobrý. Místo toho zvažte investici do externího mikrofonu, který lze připojit k telefonu. Zajistíte tak, že váš zvuk bude čistý a bez šumu v pozadí.

Už jste četli?  Sluchátka Apple: Jaké modely existují a jaké mají funkce?

Stativ

Při nahrávání je důležité mít pro svůj chytrý telefon stabilní platformu. Toho lze dosáhnout použitím stativu nebo samonosného pouzdra. Není nic horšího než roztřesené a rozmazané záběry, proto udělejte vše pro to, abyste při natáčení udrželi kameru v klidu.

Plně nabitý telefon

Než začnete natáčet svůj vlog, ujistěte se, že je telefon plně nabitý. Nechcete, aby vám v polovině natáčení došla baterie a museli jste vlog přerušit.

Osvětlení

Pravdou je, že osvětlení je klíčové. Pokud můžete, natáčejte své vlogy venku při přirozeném světle nebo u jasného okna. To pomůže zajistit, že vaše záběry budou dobře osvětlené a budou vypadat skvěle. Pokud musíte natáčet v interiéru, snažte se nepoužívat vestavěný blesk v telefonu. Místo toho použijte lampy nebo jiné zdroje světla, které místnost rozjasní.

Pozadí

Dávejte pozor na pozadí. Nechcete mít v záběru za sebou nic příliš nepřehledného nebo rušivého. Pokud je to možné, najděte čisté a jednoduché pozadí, které pomůže divákům soustředit se na vás a vaše sdělení.

Aplikace pro úpravu videa

Pro chytré telefony je k dispozici řada aplikací pro úpravu videa, které vám pomohou vytvořit profesionálně vypadající vlogy. Proveďte průzkum a najděte aplikaci, která bude dobře vyhovovat vám a vašim potřebám.

Tipy pro natáčení pomocí chytrých telefonů

Nyní, když jste se na svůj vlog připravili, je čas začít natáčet! Zde je několik tipů, které vám pomohou začít:

  • Začněte tím, že se představíte a řeknete divákům, o čem bude váš vlog.
  • Buďte přirození a mluvte, jako byste mluvili s kamarádem.
  • Nezapomeňte ukázat svou osobnost! Umožněte divákům poznat vaše skutečné já.
  • Udržujte záběry zajímavé tím, že se budete pohybovat a měnit úhly pohledu.
  • Zakončete svůj vlog výzvou k akci nebo stručným shrnutím toho, co jste probrali.

Dodržováním těchto jednoduchých tipů budete na dobré cestě k vytváření úžasných vlogů.

Závěr

Jak vidíte, existuje několik věcí, které potřebujete vědět o vytváření úžasných vlogů pomocí chytrých telefonů. Se správným telefonem a několika základními přípravami budete schopni vytvářet profesionálně vypadající videa, která zaujmou vaše diváky. Tak na co ještě čekáte? Vyrazte ven a začněte natáčet vlogy.