Není nad cihlu, prohlašují mnozí stavebníci. Do popředí zájmu Čechů se však dostávají stále více tzv. montované domy. Nazývají se takto proto, že se sestavují z předem připravených dílů. Montované domy patří současně k nejčastěji realizovaným dřevostavbám u nás. V čem tkví jejich výhody?

Co je montovaný dům

Typickým reprezentantem sféry montovaných domů byl v dobách minulých hlavně dům panelový. Dnes se nejčastěji jedná o dřevostavbu. Jedná se tedy, zjednodušeně řečeno, nejčastěji o dům, který má nosný systém vyrobený z dřevěných panelů.

Montované domy na klíč jsou řešením pro zájemce, kteří především usilují o rychlou realizaci vlastního bydlení.

Velkoplošné stavební díly se vyrábějí ve výrobní hale, na místě určení se pouze dovezou a realizace na místě probíhá pouze v podobě montáže do připravené základní desky. Jednotlivé stěny se pak během několika dní pouze spojí. Případně lze na stavbu dovézt již celé moduly. Panely se sestavují na kostru v podobě rámu vyloženého izolační vatou.

Jak jsou další výhody montovaných domů

Možnost využívat hotovou stavbu má tak její majitel už přibližně 3 měsíce od zahájení prací. Hlavní výhodou takové výstavby je eliminace tzv. mokrých procesů. Stavět díky tomu lze nejen za kratší dobu, ale navíc i v každém ročním období.

Vzhledem k dobrým tepelně-technickým parametrům obvodových stěn jsou montované domy předurčeny k dosažení nízkoenergetického a pasivního standardu. Úsporný je proto takový dům nejen z hlediska výstavby, ale i pozdějších nákladů.

Montovaný dům tak představuje nejen řešení ve formě startovacího bydlení pro mladé rodiny, ale pozvolna se stává plnohodnotnou alternativou k tradičním zděným stavbám.

Už jste četli?  Jak se starat o monsteru, aby byla skutečnou okrasou místnosti
montovane-domy-na-klic

Montované domy J.Group se postarají nejen o bydlení na klíč

V případě montovaných domů vznikajících pod hlavičkou společnosti J.Group lze navíc volit v první řadě řešení výstavby montované dřevostavby na klíč.

Do projektu je možné zapracovat jakýkoli návrh klienta. Zcela zásadní je, aby výsledný dům na klíč plně odrážel představy svého majitele a jeho životní styl. Dřevostavbu lze zároveň považovat za svým pojetím dokonale nadčasovou.

Společnost nabízí zároveň možnost realizace stavby dle katalogové nabídky. K dispozici jsou vzorové domy, což představuje výhodu zejména pro dosud zcela nerozhodnuté zájemce. Na montovaný dům se lze podívat a ověřit si tak přímo, zda vám tento typ stavby bude vyhovovat.

Rodinné domy je možné dokonce navštívit a čerpat přímo ze zkušeností jejich majitelů. Lze totiž jednoznačně potvrdit, že některé otazníky při stavbě rodinného domu zkrátka vyvstanou až postupem času.

Zkušenosti s užíváním takového domu jsou proto stejně cenné jako počáteční informace o vlastní realizaci. Společnost J.Group díky dlouholetým zkušenostem představuje skutečného odborníka na tuto oblast a je tedy tou pravou firmou pro vytvoření vašeho vysněného bydlení.

Během celého stavebního procesu na něj stavební firma bedlivě dohlíží od prvotního návrhu po dokončení domu. Získáváte tak jistotu, že má celá stavba zcela konzistentní kvalitu.