Příprava kávy není jen o zalití namleté směsi. Chcete-li si váš oblíbený nápoj opravdu vychutnat, je potřeba jeho přípravě věnovat pozornost a zaměřit se na detaily. Od čerstvého kávového zrnka k hrnku kávy je dlouhá cesta, kterou se ale vyplatí absolvovat.

Největší riziko neúspěchu spočívá ve strojích

Konkrétně v jejich údržbě a čistotě. Hygiena je v případě domácích kávovarů a espressovačů velmi často opomíjená a přitom jde o jeden z nejsnáze splnitelných bodů na cestě za výbornou kávouPravidelné odvápňování a výměna vodních filtrů je klíčem k dokonalé kondici vašich strojů na přípravu kávy. V odpovídajícím stavu byste měli udržovat i všechny kávové pomůcky. Pak již jen stačí znát tajemství přípravy dobré kávy a úspěch je zaručen. A pokud nemáte čas studovat a učit se, jak v šálku vykouzlit dokonalý kávový nápoj, pořiďte si jednoduše automatický kávovar, který vám kávu i kávové nápoje připraví na jedno stisknutí knoflíku.

Čeho si všímat při výběru kávových zrn

Většině kávových gurmánů není potřeba připomínat, že nejkvalitnější kávu pořídí ve formě zrnek. Na nich lze poznat vlastnosti kávy a díky možnosti namletí bezprostředně před přípravou nápoje je právě zrnková káva základem pro ty nejkvalitnější nápoje. O kávě, kterou kupujete, se snažte zjistit maximum informací. Především datum jejího pražení, původ kávy a také způsob pražení. Na paměti byste měli mít, že upraženou kávu je potřeba spotřebovat do 2 měsíců od data upražení.

prazena-kava

Jak poznáte kvalitní kávu v kavárně?

Proveďte si jednoduchý test. Ještě předtím, než si objednáte, se obsluhy zeptejte na detaily o kávě, z níž připravuje kávové nápoje. Vyžadujte alespoň informace o značce kávy, jejím původu a době pražení. Pokud vám obsluha vše bez problémů sdělí, jste na správném místě. Pokud ale nebude číšník schopen informace sehnat a nebude je znát, zpozorněte a další návštěvě tohoto zařízení se raději vyhněte. Hodně napoví i způsob servírování kávy. Dostanete ji v obyčejném hrnečku nebo v efektní skleničce na kávu z termoizolačního skla, která velmi působivě odhalí detaily struktury nápoje a zároveň jej udrží teplý po celou dobu konzumace? To vše hraje při podávání kávy roli. Nádherné a funkční kávové sklenky si můžete pořídit i domů či je věnovat přátelům jako efektní dárek, který potěší a zároveň je velmi praktický.

Už jste četli?  Jak se zabavit, když nemůžete ven