Ze školních let si všichni určitě dobře pamatujeme také školní bufet. Obvykle jsme v něm mohli koupit suché rohlíky, salám nebo sladké tyčinky. Fronta byla dlouhá a někdy se na nás během krátké přestávky ani nedostalo. Dneska ale školní bufet může vypadat úplně jinak!

21. století i ve školních bufetech

Ne všechny školní bufety za ty roky prošly změnou, některé vypadají stejně jako před 40 lety. Naštěstí to neplatí u všech – velký podíl na zvýšení kvality má i česká síť školních bufetů ReFresh Bistro, která po českých školách aktuálně provozuje 18 poboček a neustále se rozšiřuje. Dle ředitelky sítě bufetů Lucie Benešové do roku 2026 plánují otevřít celkem 70 poboček.

Moderní technologie, jako jsou třeba samoobslužné pokladny, se tak dostávají i do škol a studenti se už nemusí bát, že by si o přestávce nestihli nakoupit. Dokonce se stihnou i najíst. „Rychlost a kvalita obsluhy je naším hlavním pilířem,“ uvádí Lucie. Také kvalitní gastro vybavení, digitální menuboardy nebo platba kartou jsou samozřejmostí.

lucie-benesova-reditelka-refresh-bistro

Pamlsková vyhláška

Možná jste o ní slyšeli v médiích. Vyhláška upravuje, které nápoje a potraviny se mohou ve školách a školských zařízeních nabízet k prodeji. Od září roku 2016 je zařazena do Sbírky zákonů.  Pamlsková vyhláška vznikla jako reakce na nezdravé potraviny ve školních bufetech a automatech s občerstvením a povoluje prodej pouze takových potravin, které odpovídají zásadám zdravé výživy.

Ani na pamlskovou vyhlášku ve společnsti Designex Food s.r.o., která ReFresh Bistro provozuje, nezapomněli. „Díky širokému sortimentu, který z velké části splňuje pamlskovou vyhlášku, můžeme být i na školách, kde je vyžadována. Máme elektronický systém čipových karet, díky kterému pokladna pozná, který student si může a který nemůže koupit méně zdravé produkty, které pamlskové vyhlášce nevyhovují,“ říká Filip Calta, provozní ředitel konceptu ReFresh Bistro.

Už jste četli?  Nástěnné panely do kuchyně – jaké si vybrat?
bufet-refresh-bistro

Pestrá nabídka v ReFresh Bistro

Zapomeňte na školní bufet, který vám nabídne suchý rohlík a 10 dkg šunky. Školní bufety ReFresh Bistro mají svá vymazlená meníčka – od šťavnatých toustů přes chutné bagety až po lahodnou čerstvou kávu a chlazené nápoje. Také byste se hned vrátili do školních lavic?