Říká se, jaký pán takový pes, a to bude platit i co se týče hygieny. Pro člověka je hygiena každodenní záležitostí. Stejně tak důležitá je ovšem i u našich mazlíčků – psů, a to i když se neprovádí na denní bázi. Má to ovšem svá pro a proti.

Koupat nebo ne?

Je mnoho názorů na to, zda koupat svého mazlíčka či nikoliv. U psů hraje důležitou roli i jejich srst a kůže. Častým mytím se může narušit mikroflóra kůže, a v důsledku toho může dojít ke zhoršení schopnosti odmašťování se, která je pro ně přirozená. 

hygiena-mazlicku

Je sice v pořádku, že chcete svého mazlíčka zbavit špíny a bakterií, nicméně i na toto je dobré si dát pozor. Ne každá bakterie je ta špatná, některé mohou být psovi prospěšné.

I přes to nastávají situace, kdy se pes vodě a koupání nevyhne. Ať už skočí do rybníku, nebo si na společné procházce užívá trochu bahna, koupel se jen tak obejít nedá. Po návratu z procházky městem se tedy doporučuje alespoň otřít a vysušit tlapky. Výborně se hodí speciální produkty, které navrátí hydrataci a pejsek je tak znovu připraven do terénu.

Hlavní je mít po ruce i kvalitní produkty. Určitě vám za to pejsek poděkuje. Kromě krmiva švédská společnost HUSSE může nabídnout i prostředky na mytí a péči o vašeho mazlíčka. Najdete zde šampony pro psy a kondicionéry, léčivé krémy na oděrky, či krém na psí tlapky se včelím voskem.

Jak často tedy mýt psa?

Veterináři často uvádějí, že pokud nebudete psa šamponovat den co den a pouze jednou za pár měsíců, určitě nic nepokazíte, ba kolikrát naopak. Platí zde tedy pravidlo, čeho je moc, toho je příliš, ale samozřejmě ve zdravé míře.

Už jste četli?  Komplexní pohled na výběr nejlepšího krmiva pro kočky pro vašeho chlupatého přítele