Ložnice je místem, kde si dopřáváme odpočinek po dlouhém dni, a proto bychom se v ní měli cítit dobře. Hned první dojem při vstupu je důležitý, a proto by naše relaxační místnost měla mít krásné povlečení. Jak ho vybrat, aby nejen dobře vypadalo, ale bylo i příjemné na tělo?

Vsaďte na kvalitu

Levné povlečení sice na první pohled může být i pěkné, ale nepočítejte, že vám dlouho vydrží. Životnost materiálů je minimální a již po pár vypráních se na něm objeví žmolky a malé dírky, které se pak snadno stanou velkými. Spánek je velmi důležitý, bez něj nejsme schopni fungovat, a to v čem spíme na něj má také vliv. Vsaďte proto raději na kvalitní povlečení – budete se v něm cítit dobře, a hlavně vám déle vydrží.

Na co myslet při výběru povlečení

Materiál povlečení

Na materiálu rozhodně záleží. Nejen u povlečení je velmi oblíbená 100% bavlna, která je nenáročná na údržbu, prodyšná a příjemně měkká na dotek. Výbornou termoregulaci má povlečení z bavlněného saténu a jeho výhodou je, že v létě chladí a v zimě hřeje. Vysokou hřejivost má pak flanelové povlečení, které je ideální hlavně v zimě. Chcete-li si dopřát luxusní povlečení, pak vybírejte damaškové, na jehož výrobu se používá bavlna, len nebo hedvábí. Velmi oblíbené se stává i povlečení z mikrovlákna – mikroplyše či mikroflanelu. Takové prostěradlo vám po vyprání rychle uschne a oceníte ho také hlavně v zimě díky své hřejivosti.

povleceni-mikaton

Velikost povlečení

Nezapomeňte si před samotnou koupí zjistit velikost vaší postele, polštáře či peřiny. Prostěradla a povlaky na lůžkoviny se vyrábí v mnoha velikostech a některé i v atypických. Byla by škoda koupit si kvalitní pěkné povlečení, které vám nebude sedět.

Už jste četli?  Nejlevnější elektřina pod sluncem je od Krel Central

Design povlečení

V neposlední řadě nezapomínejte ani na design povlečení. Máte-li v ložnici dekorace, slaďte s nimi barevně i stylově vaše lůžkoviny. Když je pěkné povlečení, které v ložnici ladí, není už potřeba ho zakrývat přehozem. Celkový dojem můžete doplnit o pěkné polštářky, které si určitě hravě zvládnete vytvořit. Stačí ušít z vhodné látky povlak na polštářek, který si pořídíte, a dozdobit ho doplňky z galanterie.

Zdroj obrázků a inspirace: Mikaton.cz