Renovujete stávající kuchyni nebo pracujete s úplně novým prostorem? Tak či onak určitě budete řešit podlahu. Dříve se zastávalo nepsané pravidlo, že do kuchyně neodmyslitelně patří dlažba. Dneska už to není tak úplně pravda. Jaké máte možnosti a která podlahová krytina je vhodná do kuchyně?

Dlažba už není v kurzu

Podíváte-li se do moderních kuchyní, dlažbu v nich s velkou pravděpodobností nenajdete. A už vůbec ne v domácnostech, kde se vyskytují malé děti. Snadno se stane, že v kuchyni něco upadne a odražený kus dlaždičky rozhodně nevypadá dobře.

Dřevo nechte stranou. Sáhněte po praktickém vinylu

Pokud jste si pomýšleli na krásnou dřevěnou podlahu, dovolíme si vás od tohoto nápadu odradit. Dřevo je sice krásné a při troše péče i „věčné“, ale do kuchyně se nehodí. Je zde riziko kontaktu s vodou, která dřevu nedělá dobře.

Do kuchyně se hodí podlaha, která je odolná, snadná na údržbu a pěkná na pohled. Skvělým kandidátem jsou proto vinylové podlahy, které nabízí hned několik výhod:

  • odolnost proti poškrábání
  • zdravotní nezávadnost
  • nízká úroveň hluku
  • nenáročné na údržbu
  • věrná imitace dřeva
podlaha-do-kuchyne

Chcete v kuchyni podlahové vytápění?

Babičky vždycky říkávaly, že zima jde vždycky od nohou. Není se proto čemu divit, že se ve stále více domácnostech myslí i na podlahové vytápění. Uvažujete-li nad ním i v kuchyni, berte tenhle luxus v potaz i při výběru podlahy. Pro podlahové vytápění se hodí nejen laminátové podlahy, ale i ty vinylové.

Nekonečný výběr dekorů

Podlaha do kuchyně by měla obstát nejen po praktické stránce, ale i po té estetické. Velmi oblíbené jsou proto plovoucí podlahy, které nabízí takřka neomezené množství krásných dekorů. Tmavé i světlé imitace dřeva, věrné imitace dlažby v mnoha barvách, neodolatelné přírodní dekory, které od těch pravých na první pohled nerozeznáte. Podlahu do kuchyně tak můžete snadno přizpůsobit svému vkusu i vybavení.

Už jste četli?  Magnetický stojan na nože udrží i dýky a mačety