Chcete zhubnout? S touto prosbou možná zavítáte k odborníkovi na hubnutí nebo k nutričnímu specialistovi. A možná od nich odcházíte zklamaní, protože jste se vlastně nedozvěděli vůbec nic nového. Změňte svůj jídelníček, říkají. Jenže pravdou je, že jiná cesta než tato k vysněné postavě opravdu nevede. Je možné si ale putování ke štíhlé linii rapidně urychlit, a to tím, že vyzkoušíte ketodietu.

Na ketodietu můžete narazit jak při projíždění sociálních sítí, tak při sledování oblíbeného pořadu v televizi. Protože právě o ní pojednává nejedna reklama. Dalo by se říct, že asi nikdy žádný jiný způsob redukce hmotnosti nezaznamenal tak obrovský úspěch a vlnu pozornosti, jakou právě ketodieta, která je jenom o změně jídelníčku. Nevyžaduje žádné pravidelné cvičení, které byste museli dnes a denně podstupovat.

Revoluční stravování

I díky tomu se velice často označuje za revoluční stravování. Je jiné především v tom, že sází na bílkoviny, nikoliv na tuky a sacharidy, které se jinak běžně nachází v naší stravě. Samozřejmě se nedostávají úplně do pozadí, ne-li se vyhazují z jídelníčku (ví se, že i sacharidy a tuky jsou pro správné fungování lidského těla důležité), ale nepřikládá se jim taková váha. Prostor se jim ve stravě dává pouze z třiceti procent, zbytek je tvořen bílkovinami.

Jeho je tedy díky tomu nuceno sáhnout po jiném zdroji energie, než kterým jsou sacharidy. Sáhne tedy spíše po tuku, který se rázem začne z těla vytrácet. Naopak vám bude zůstávat svalová hmota, dojde k utlumení pocitu hladu i chuti na sladké.

Rychlý úbytek hmotnosti

Keto dieta recenze říkají, že úbytek hmotnosti na sebe nenechá dlouho čekat. Dokonce se mnohé ženy shodují na tom, že samotný přechod na jiný způsob stravování byl tak hladký, že je to nijak neomezilo v jejich životě, nezpůsobilo žádný šok. Všímaly si až spíše efektu čili toho, že začaly poměrně rychle hubnout.

Už jste četli?  Jak vybrat odstín rtěnky, který vám bude lichotit?
ketodieta-hubnuti

Přísná pravidla, která se musí dodržovat

I když je přechod na jiný způsob stravování opravdu jednoduchý, přesto je nutné být zodpovědný. Aby byly účinky brzy viditelné, musí se dodržovat přísná pravidla. Vyhýbejte se zakázaným potravinám, naopak buďte otevření těm, které jsou povoleny.

Jaká jídla jsou povolena?

Na seznamu ingrediencí či pokrmů, jež mají od ketodiety zelenou se nachází:

 • maso
 • mořské plody
 • ryby
 • vajíčka
 • avokádo
 • proteinové produkty (smoothie nebo koktejly)
 • sýry nebo smetany (pouze s obsahem třicet procent tuku max)
 • zdravé tuky
 • nízkosacharidová zelenina (čili především zelené druhy, jako je brokolice, zelí nebo špenát)

Jaká jídla jsou zakázána?

Na druhou stranu existují suroviny a jídla, která povolena nejsou. Patří mezi ně především:

 • slazené pokrmy a sladkosti jako takové
 • obiloviny (čili těstoviny i pečivo)
 • ovoce (které je plné cukru)
 • luštěniny
 • alkohol (ten má tendenci dehydratovat organismus, navíc je také plný cukru)

TIP: Přečtěte si, za jak dlouho se tělo vyčistí od alkoholu.

A jak je to s nápoji?

Zmiňovaným alkoholem jsme naťukli další související kategorii, a tím jsou nápoje jako takové. Stejně jako při mnoha jiných dietách, i zde najdete jak povolené, tak zakázané tekutiny. Voda má samozřejmě i v tomto případě zelenou, stejně jako zelené, bylinkové nebo černé čaje, neslazené minerální vody nebo káva.

Sladké šťávy, limonády nebo slazené verze povolených nápojů jsou tabu stejně jako už uváděný alkohol.

TIP: Přečtěte si, proč je důležité dostatečně pít, a jak dlouho vydrží člověk bez vody.

Přidáte se do programu?

Pokud chcete dát šanci tomuto způsobu stravování, nemusíte na to být sami. V současné době existují různí odborníci zaměřující se jen a pouze na ketodietu, kteří vám nejen sestaví jídelníček na míru, ale také vám poskytnou hotové balíčky jídel, jež jsou zcela v kompetenci se zásadami revolučního způsobu stravování vedoucího k hubnutí.