Letní kousky jsme už dávno schovali do hloubky našich šatníků, stejně tak podzimním kouskům dáváme sbohem. Na scénu nastupují zimní modely, se kterými se stejně jako loni naprosto přetrhl pytel. Na rozdíl od loňského roku se nyní můžeme těšit na řadu novinek. Co konkrétně zahalí pulty obchodů s oblečením a co konkrétního se bude nosit? Oslňte i v zimě tím, co je opravdu moderní a šik.

Kostýmky, kupředu!

Věděli jste, že kostýmy se ve světě módy považují za projev ženské nezávislosti? Zájem ze strany žen o tento kousek oblečení byl už v devatenáctém století, ovšem jenom hrstka z nich se rozhodla typicky pánský oděv nosit na veřejnosti. Těm, které se však nebály a odhodily veškeré své zábrany, děkujeme, protože nyní se je nebojí nosit žádná zástupkyně něžného pohlaví.

Ostatně dneska nosit kostýmy není žádná ostuda. Právě naopak – je to trend letošní zimy, který pravděpodobně bude vládnout každému jednomu plesu, ke kterému se ve společnosti uchýlíme.

Nemusíte se bát volnějšího vršku. Právě naopak – buďte mu naprosto otevření. Takzvané oversized sako, které nosil v kultovním seriálu Přátelé Chandler Bing, je totiž naprostá pecka!

Dámské kabáty kostkovaného vzoru

Pozornost se letos v zimě upne také na dámské kabáty, které budou kostkovaného vzoru. Pokud vám ve vaší sbírce chybí právě tento zahřívací model, doporučujeme se vyhnout jednobarevnosti, nýbrž mrkněte po vzorech, které si vás naprosto podmaní.

Jestliže vám kostkovaný kabát opravdu učaruje, nezapomeňte na jedno – na správnou kombinaci. Dejte si pozor na dva vzory jdoucí k sobě, ne vždycky to bude působit hezky a nikoliv kýčovitě. Raději kostkovaný kabát kombinujte s jednobarevností, to je jistota.

Prošívané vesty až ke kolenům nejen pro vysoké dámy

Pokud se loňská zima nesla ve znamení prošívaných bund, letos se radujeme z prošívaných vestiček. Obecně vesty jsou něco, co se z osmdesátých/devadesátých let vrátilo znovu do módy, a to v jakémkoli provedení. Když na zimu vsadíte na teplou vestičku, která bude z příjemného, hřejivého materiálu a bude sahat až ke kolenům, ochrání vás před chladem, i když bude jenom v kombinaci s oblíbeným svetříkem ukrytého pod ním.

Už jste četli?  Neztraťte se v tom, jak kombinovat barvy oblečení

Celkový outfit můžete doplnit ještě o kotníčkové boty. Letos v zimě se nosí takzvané chunky boots nebo chelsea boty sahající až do půli lýtek.

Všechno, co se třpytí, na scénu!

Sledujete pravidelně módní trendy? Pak víte, že rok 2021 se nese ve znamení třpytek, respektive všeho, co se třpytí. Dříve se jednalo jenom o trend, který byl symbolem vánočních svátků, nyní se nosí po celý rok. A ani v zimě tomu nebude jinak, i když se nás zmiňované Vánoce opět po roce dotknou.

Dalo by se říct, že tento trend vstal z mrtvých. Populární byl především v devadesátkách a dříve, kdy třpytky ožívala nejedna diskotéka. Aktuálně se nosí spíše do společnosti, proto se nebojte třpytivé oblečky vytáhnout na ples nebo vánoční večírek, který pořádá firma, v níž už dlouhé roky působíte.

co-se-bude-nosit-v-zime

Pleteniny mají zelenou, a to v jakékoli podobě

Po čem touží každá žena během zimy? Po tom, aby byla v teple. Většina žen se dnes a denně schoulí pod deku a sleduje tak oblíbený pořad na televizních obrazovkách. Během dne však touží po podobném pocitu hřejivosti a letos je móda vyslyšela.

I když se svetry a různé pleteniny nosí každý rok, letos mají doslova zelenou. Kardigany, svetříky s průstřihy, roláky, ale také vesty z vlny – to vše by se mělo stát součástí vašich šatníků. Dokonce i mnohé topy perfektně přitisknuté na tělo jsou z pletenin a fungují dokonale nejen s džíny, ale také s kalhotami do pasu nebo dokonale obepínající formální sukní a lodičkami.