S keto dietou se můžete setkat také pod názvy bílkovinová dieta, proteinová dieta nebo ketogenní či ketonová dieta. Jedná se o metodu, která již po pár týdnech přináší viditelné výsledky v hubnutí, i proto je v poslední době tolik populární. Co je keto dieta a jak s ní začít?

Co je to keto dieta

Keto dieta využívá stavu tzv. ketózy – v těle se tvoří ketolátky, které vznikají štěpením tukových tkání, jež tělo využívá jako zdroj energie namísto sacharidů ze stravy. Proto je v průběhu ketonové diety příjem omezen na bílkoviny a tuky, s minimem sacharidů. Obvykle by množství sacharidů nemělo překročit 60 gramů za den. Do ketózy se tělo dostává asi za 3 dny po zahájení keto diety.

Jak keto dieta pomáhá

Je prokázáno, že keto dieta napomáhá k úbytku jak podkožního, tak viscerálního tuku – tuku, který obklopuje vnitřní orgány a v přemíře se v našem těle stává nebezpečným. Dochází také ke zvýšení HDL cholesterolu v krvi, tzv. hodného cholesterolu, který dobře slouží jako prevence kardiovaskulárních chorob. Keto dieta se také osvědčila u diabetologů – někteří ji doporučují pacientům s cukrovkou druhého typu, protože kromě úbytku na váze dochází ke zvýšení citlivosti na inzulín, což je v takovém případě velmi žádoucí.

Jak začít s keto dietou

Začít s keto dietou by se mohlo zdát docela obtížné a časově náročné, protože je potřeba počítat s minimem sacharidů, a naopak navýšit bílkoviny. To obnáší přísnou kontrolu každé potraviny a může se snadno stát, že sníte potravinu, která vás dostane ze stavu ketózy, a vy byste tak museli začít nanovo.

Už jste četli?  Dlouhodobý chrapot a babské rady na hlasivky
exante-dieta-ketodieta

Keto dietu vám však může velmi usnadnit dieta Exante. Jedná se o bezpečný, a především velmi pohodlný způsob, jak dosáhnout stavu ketózy za pomoci kaloricky upravených koktejlů, tyčinek, hlavních jídel, polévek i dezertů. Dieta Exante byla založena ve Velké Británii už v roce 2007, jedná se tak o zákazníky ověřenou dietu, která splňuje regulační pokyny Evropské unie a zaručí vám 100 % doporučených denních dávek vitaminů a minerálů. Užívání je nenáročné a rychlé, stačí otevřít sáček a za chvíli jíte. Bez nutnosti zdlouhavé přípravy a počítání nutrientů v potravinách.

Když milujete shaky

Také jste blázni do shaků a koktejlů? Ani na ty nemusíte při ketonové dietě zapomenout. Naopak. U Exante diety si můžete dopřát spoustu shaků v nepřeberném množství příchutí. Pro milovníky čokolády tu je čokoládová příchuť, pro milovníky kávy zase mocca frapé. Na své si přijdou i ti, kteří si raději dopřejí ovocné shaky – od jahody přes borůvku až po banán. A pro mlsné jazýčky tu jsou shaky s příchutí cookies s krémem, citronového cheesecaku nebo slaného karamelu. Už se vám sbíhají sliny? U Exante nezapomněli ani na výhodné balíčky shaků. Pro ty, kteří vědí, že jeden určitě stačit nebude, si připravili balíčky po 20 až 120 kusech, kde můžete ušetřit až stovky korun.  

Zdroj: www.dietaexante.cz