Je pro vás angličtina strašákem? Učíte se ji už roky a baví vás to čím dál míň? Přihlásili jste se do kurzu, kde vám lektor dává spoustu domácích úkolů, nutí vás mluvit před celou třídou a vy jste už od rána otrávení, že vás večer čeká další lekce?

No, to teda není nic moc! Ale anglicky se můžete učit i daleko nenásilnější formou. Některé kurzy a učitelé samozřejmě stojí za to, ale existuje celá řada věcí, které pro zlepšení vaší angličtiny můžete udělat sami, a pořádně zaperlit na další lekci.

Poslouchejte anglické písničky a zpívejte si

Určitě posloucháte písničky v angličtině. Ale zkoušeli jste se někdy zaměřit na to, co váš oblíbený interpret zpívá? Že ne? Tak to někdy zkuste! Nenechte se otrávit, že nebudete rozumět každému slovu, to se vždycky podaří málokomu. Vyhledejte si text na internetu a zazpívejte si s vaší oblíbenou zpěvačkou nebo zpěvákem. Uvidíte, že vás to bude bavit, a navíc v každé písničce určitě narazíte na nové slovíčko! Dáme ruku do ohně za to, že právě tak se vám nová slovíčka vryjí do paměti nejlépe.

Čtěte si anglické knížky

Neděste se. Chápeme, že číst knížky v originále je pořádná fuška. Určitě se vám nechce během četby vyhledávat každé druhé slovíčko. Zkuste si pořídit zjednodušenou knížku. Opět vám radíme, abyste sáhli po takové, co už máte přečtenou v českém překladu – louskání anglického textu vám půjde o moc líp. Nezapomeňte si vybrat příběh, který vás bude opravdu bavit. Jenom tak se dokážete opravdu začíst, a nakonec zapomenete, že se vlastně učíte angličtinu. Jestli se vám nechce při čtení používat slovník, zkuste se podívat po knize, která je dvojjazyčná – na jedné stránce budete mít anglický text a na druhé jeho český překlad. Spousta z nich se prodává i s CD, takže můžete zároveň číst i poslouchat.

Už jste četli?  Výhody online podnikání
anglictina-cteni-knih

Sledujte oblíbené filmy a seriály v angličtině s titulky

Každý z nás má nějaký oblíbený film nebo seriál. Ale proč se na něj dívat s dabingem? Český dabing je sice považovaný za nesmírně kvalitní, ale v tom, abychom se naučili pořádně anglicky, nám zrovna moc nepomůže. Na filmy a seriály v originále s titulky se stojí za to dívat, ať už máte jakoukoli úroveň angličtiny. Pokud jste úplní začátečníci, zkuste si pustit nějaký film, který máte opravdu moc rádi a nadabovaný jste ho viděli snad stokrát. Budete přesně vědět, o co se jedná, takže třeba titulky nakonec ani nebudete potřebovat. Angličtinu stojí za to poslouchat, i když zatím rozeznáváte jen občas nějaké to slovo. Alespoň si naposloucháte přízvuk a intonaci a učení vám pak půjde o moc líp!

Pokud už jste v angličtině trošku pokročilejší, zkuste české titulky vyměnit za ty anglické. Psanému textu určitě porozumíte líp než mluvenému. A nebojte, jestli už nepotřebujete české titulky, brzy nebudete potřebovat ani ty anglické.

Zkuste těmto metodám učení se angličtiny dát šanci každý den a uvidíte, jak se brzy neuvěřitelně posunete. Držíme vám palce!

Může se vám hodit i článek 10 filmů v angličtině, které musíte vidět nebo si přečtěte naše 3 tipy, jak se naučit cizí jazyk zdarma.