Fun Arena dělá svému jménu skutečnou čest. Co všechno tady najdete a pro koho je prostor vlastně určen?

Pražská Fun Arena nabízí jedinečné možnosti zábavy

Fun Arena se nachází v centru Prahy, konkrétně v ulici Petrská na Praze 1. Otevřen byl tento podnik v prosinci 2022. Všechny atrakce tak zatím doslova voní novotou. Pražská Fun Arena se prezentuje jakožto zábavní, kulturní a eventové centrum.

K zábavě návštěvníkům slouží celkem čtyři podlaží. Prostor je designově koncipován ve stylu cyberpunk. V zázemí tak lze pořádat akce různého typu, jako jsou rozlučky se svobodou, oslavy narozenin, firemní akce a teambuildingy.

Underground City

Na ploše druhého podlaží se nachází Underground City. Jde o prostor, který je stylizován do podoby dystopického města v cyberpunkovém hávu. Organizátoři v něm lákají na širokou škálu netradičních aktivit, jako je HADO, házení sekerou, lidský stolní fotbal či exkluzivní souboje robotů.

V tomto patře však nechybí ani náměstí s barem nebo Forrest Geek Area, kde si mohou návštěvníci připadat, jako by se ocitli na planetárním satelitu Pandora ze slavného filmového Avatara.

Tradiční segment zábavy reprezentuje herna s kulečníkem, stolním fotbalem a šipkami. Underground City je jednoduše naprosto unikátní prostor s téměř nekonečnými možnostmi.

Fun Arena Underground City

Cyber Arcade

Cyber Arcade reprezentuje stylovou cyberpunkovou hernu nacházející se ve třetím podlaží. Ta je provozována pod záštitou dřívějšího Muzea her, které dnes využívá název Cibien’s Corner.

Na ploše je rozmístěno celkem 120 videoherních zařízení z celého světa, od těch klasických až po moderní. Do první kategorie patří třeba Arkanoid, Bomberman, DOOM, Pacman, Prehistorik či Wolfenstein 3D. Zástupcem druhé skupiny jsou Chunithm, DariusBurst EX, Dark Escape 4D, Puyo Puyo 2, dále od Lost World, Mario, Need For Speed přes Sega Rally, Sonic až po Warcraft, Unreal Tournament a Quake po síti.  To zní jako velmi slibná sestava.

Fun Arena Cyber Arcade

Na své si tak přijdou vyznavači běžných známých her, ale i unikátů, na které jinde v Evropě nemáte šanci narazit. Zahrajte si závody, simulátory, střílečky, RPG i bojovky. Některé hry jsou dostupné v módu pro až čtveřici hráčů.

Už jste četli?  Jak vybrat povlečení, které bude vždy příjemné

Nechybí zde ani VIP salonek vhodný na oslavy narozenin či privátní posezení s přáteli. Zajímavou specialitou je DOOM room s retro počítači zapojenými do LAN a možností si zahrát nejen DOOM, ale i Unreal Tournament a další herní legendy.

Mana Potion

Mana Potion najdete také ve třetím patře. Jedná se o deskoherní bar ve stylu fantasy. Autoři návrhů se inspirovali především světem Pána prstenů.

Můžete si tady zahrát více než 100 deskových her, změřit své síly v karetních hrách Magic the Gathering či Pokémon nebo se vydat s družinou za dobrodružstvím v Dračím doupěti ve VIP salonku vybudovaném právě pro tento účel. Nebo si vyzkoušejte stolní válečnou hru Warhammer.

Nechybí stylové drinky jako Mana Potion, Health Potion či Stamina Potion. K občerstvení jsou připraveny vynikající domácí tousty od Jendy, který je i majitelem herny.

Fun Arena Mana Potion Praha

Factory Field

O patro výše se také nachází Factory Field. To je zbrojnice, která nabízí stylové zázemí a samozřejmě hřiště uzpůsobené na Paintball (Reball), Junior Reball, Extreme Archery, Speedsoft, Airsoft, Laser Ops či Nerf.

Factory Field - Fun Arena Praha

Nerf Arena

Na stejném podlaží  je zmíněná Nerf Arena. Ta je první svého druhu v České republice. Nicméně dnes jsou tyto arény také v Brně, Třebíči a Ostravě.

Prostor je určen pro pořádání tréninků, turnajů a samozřejmě i soukromých akcí a dětských oslav. Součástí je tak i tzv. Nerf akademie, kde se jednoduše mohou zájemci zapojit do sbírání XP a stát se tak šampionem.

Fun Arena Praha - Nerf Arena

Studio Petrská

V pátém podlaží je umístěno fotografické studio a eventový prostor, který je navržen pro konání firemních akcí, přednášek, konferencí či filmových projekcí.

Určen je těm hostům, kteří nenašli to pravé v dalších částech Fun Areny. Komu nevyhovuje cyberpunk nebo fantasy, může se uchýlit právě sem. To pravé tu zaručeně najdete díky Tiki baru s vyhřívaným pískem.

Fun Arena - bar s vyhřívaným pískem