LED žárovky a svítidla tu s námi už nějakou dobu jsou, ale vývoj této technologie se rozhodně nezastavil, a díky tomu vidíme její použití ve stále větším množství osvětlení. Využití najdou jak v našich domácnostech, tak v restauracích, kancelářích, výrobních halách, ale třeba i jako skvělé osvětlení tenisového kurtu nebo kulečníku. Jaké jsou jeho výhody?

Výhody LED světel

  • Velkou výhodou osvětlení LED je především dlouhá životnost, která může dosáhnout i více jak 30 tisíc hodin provozu, což může představovat i 15 let svícení.
  • Svítidla a zdroje s LED technologií oproti běžným žárovkám mají nižší náklady na provoz, spotřebovávají méně elektrické energie
  • Technologie LED šetří životní prostředí, neobsahuje rtuť a další nebezpečné látky
  • LED světla odolají chladnému počasí i otřesům

Kde všude se LED technologie používá

LED technologie je použitelná v opravdu široké škále svítidel od průmyslového osvětlení, reflektorů, veřejného osvětlení, lineárního osvětlení přes LED panely až po zápustná svítidla nebo stropní či lištová svítidla, která jsou vhodná nejen do kanceláří a domácností.

LED-osvetleni

LED světla a jejich barevné spektrum

Při výběru LED světla můžete sáhnout od teplé bílé přes neutrální bílou až po studenou bílou. Studenější odstíny jsou vhodné především do průmyslových podniků či nemocnic. V domácnosti bude vhodná neutrální bílá a pro chvíle odpočinku a večery s knížkou zase teplá bílá, která navíc interiéru dodá příjemnou útulnost.

Inteligentní LED osvětlení

Veškerou práci s osvětlením vám můžete také usnadnit řízení LED osvětlení. Svítidla lze ovládat i bez potřeby drátového připojení. To lze využít nejen v domácnosti, ale i v prodejnách, kancelářích nebo velkých výrobních halách. V některých místnostech se pak jako velmi praktické řešení bude jevit používání senzorů.

Už jste četli?  Jak správně vyprat ručníky, aby byly měkké a příjemné na dotek?

LED světlo ocení i (hobby) pěstitelé

LED osvětlení je vhodné i na podporu růstu rostlin, jejich množení či zvyšování objemu plodů. Hodí se jak do skleníků, tak pro pěstování v podmínkách interiéru. Ideálním typem osvětlení pro tyto účely jsou lištová a závěsná LED svítidla, ale své místo tu najdou i LED panely.