Boho je jedním z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších stylů uspořádání. Vyznačuje se svobodou a přirozeností. Je to kombinace různých dalších stylů – hippie, vintage a v některých aspektech dokonce i glamour. Jeho název pochází od bohémy, což znamená umělecké prostředí. Boho lze tedy považovat za styl, který je skutečným tavicím tyglíkem rozmanitostí. Má však několik charakteristických rysů, které stojí za to mít na paměti při uspořádání obývacího pokoje v boho stylu. Jaké doplňky se hodí do takového uspořádání?

Přirozenost a barvy země

Boho styl se vyznačuje šťavnatými barvami, které však nejčastěji navazují na přírodní barvy. Pomerančové, hnědé a zelené barvy ve všech možných odstínech jsou proto vítány. Boho styl má také rád… tmavé barvy! Proto se často v těchto interiérech setkáte se stěnami namalovanými nápadnými barvami, např. lahvově zelenou, která jím dodává jedinečnou atmosféru.

Při uspořádání obývacího pokoje v boho stylu stojí za to věnovat pozornost nejen barvám stěn, ale také dveří! I dveře by měly mít přirozenou a útulnou barvu. Pokud výměna nepřipadá v úvahu, můžete si pořídit samolepky na dveře, které jim dodají zcela nový charakter.

Doplňky ve stylu boho – které z nich si vybrat?

Uspořádání obývacího pokoje v boho stylu není jen o barvách, ale především o doplňcích. Měly by být také přirozené. Vítané je dřevo, živé rostliny a ozdoby vyrobené např. z provazů, jako je velmi oblíbené macramé, nebo z trav, a také materiály, jako je len.

Boho styl má daleko k minimalismu, ale také neznamená přehánění. Stojí za to věnovat pozornost tomu, jaké dekorace jsou vybírány, protože někdy méně je více. Určitě se vyplatí pořídit si zajímavé textilie – polštáře, závěsy – ale i vhodnou grafiku, jakož i ozdoby, dá se říci etnické.

Už jste četli?  Jak na vepřový řízek

Co se nehodí do boho stylu?

Je mnohem snazší poukázat na to, čemu je třeba se v boho uspořádání vyhnout, protože – jakožto umělecký styl – je poměrně tolerantní a hodí se do něj mnoho různých motivů. Je však naprosto nezbytné vyhnout se vysokým leskům, které – i když jsou charakteristické pro glamour styl – jsou pro boho uspořádání rozhodně příliš chladné. Boho styl také není strohý, takže kov a cihly nejsou jeho nejběžnějšími prvky, na rozdíl od průmyslových interiérů. Také plastické hmoty, jako je plast, by v boho stylu také neměly převládat, protože jim chybí myšlenka přirozenosti. A u boho uspořádání jde o to, aby nám bylo příjemně, přirozeně a útulně!