Zná to asi každý z nás. Starý nábytek doslouží, a tak je potřeba jej vyměnit za nový. Zařizujeme nový domov a chceme ho mít modernější. Důvodů pro nákup nábytku je velká spousta. A stejně tak nabízeného sortimentu. My vám poradíme, podle čeho nábytek vybírat.

Materiál nábytku

Nábytek nabízí obrovskou škálu všech druhů, barev, materiálu a velikostí. Někdo si jde pro určitou část najisto, někdo vybírá rovnou celé sady a někdo stále v této otázce tápe. Pojďme se podívat na některé druhy materiálu blíže.

1. Masiv

U masivu by se měl člověk zaměřit především na nezávadnost povrchu. A to zejména pokud se jedná o jídelní stoly, které by měly být opatřeny ochranným nátěrem, aby potraviny nábytek nepoškodily. 

2. Kov

Na trhu lze dnes nalézt i kovový nábytek. Povrch takového nábytku nabízí i mnoho variant. Často bývá ošetřen práškovým lakem nebo umělou hmotou, aby nedocházelo k poškrábání a celkovému poškození. 

3. Čalounění

Čalounění neznamená jen povrchovou úpravu nábytku, ale jedná se především o vnitřní výplň. Ani v tomto směru není určitě špatným krokem investice. Moderní čalouněné látky a výplně totiž nabízí vysokou životnost. 

Matrace

Už jste někdy přemýšleli nad tím, proč se v noci neustále převalujete nebo budíte? Na vině může být vaše matrace. Správná matrace má obrovský vliv na kvalitu dobrého spánku, a tak je důležité pořídit si takovou, která vám bude po všech stránkách vyhovovat.

vyber-nabyteku-material

Pokud se rozhodnete pořídit novou matraci, rozhodně nekupujte tu první, na kterou narazíte. Při výběru je třeba řídit se pravidlem, že čím víc vážíte, tím tvrdší matraci byste si měli pořídit. Pokud v noci spíte na boku, volte měkčí matraci. Pokud spíte na zádech nebo na břiše, volte naopak tu tvrdší.
Co se týká výběru matrace pro děti, je nejlepší volit matraci, která je pevnější a nabízí střední tvrdost. 

Už jste četli?  Magnetickou tabuli si vyrobíte i sami

Jídelní nábytek

Jídelní nábytek nabízí spoustu variant. Od obdélníkových po kulaté, od laminátu po dýhované desky. Je ale pravdou, že právě ty obdélníkové stoly jsou nejméně náročné na prostor. Oproti tomu ty kulaté působí spíše svátečním dojmem.
I jídelní stůl a židle by se měly vybírat podle určitých parametrů. Při nákupu si zkontrolujte kvalitu konstrukce a pevnost stolu. Totéž udělejte i s židlemi. Tím zjistíte, zda máte nohy ve stejné výšce a vzdálenosti.