Při uspořádání kuchyně, ať už od základu nebo jednoduše změnou stávající výzdoby, stojí za to se zaměřit na praktičnost, protože kuchyň je místnost pro speciální účely. Měla by být nejen vizuálně atraktivní a povzbuzovat k tomu, abychom v ní chtěli zůstat, ale především v každém ohledu pohodlná – funkční a snadno udržitelná v čistotě. To však neznamená, že se musíme vzdát atraktivního designu! Stačí si jen vybrat vhodné materiály, jako jsou například kuchyňské panely, které se do kuchyně perfektně hodí.

Obklady nebo panely na zeď?

Nástěnné panely jsou vynikající alternativou klasických obkladů. Nejenže radikálně mění estetický vzhled kuchyně, ale především jí poskytují osobitou atmosféru a zároveň jsou velmi praktické. Obrovský výběr vzorů umožňuje bleskově proměnit kuchyň, zateplit ji, trochu ochladit, vdechnout charakter v loftovém nebo glamour stylu. Pro každého se zde najde něco vhodného! Nejdůležitější však je, že vhodně zvolené nástěnné panely do kuchyně se úžasně snadno udržují v čistotě! Nemusíte být profesionál, abyste je mohli nainstalovat, na rozdíl od montáže obkladů, které vyžadují více praxe. Je také mnohem snazší je vyměnit, protože je nemusíte odsekávat. Díky kuchyňským panelům bude kuchyň, bez ohledu na styl, útulnější, a to proto že jsou vizuálně méně chladné než obklady.

Jaké kuchyňské panely si vybrat?

Mezi kuchyňskými nástěnnými panely najdete mnoho různých typů. To vše proto, aby si každý mohl přizpůsobit jejich styl své vlastní kuchyni. Dřevěné panely nebo panely s imitací dřeva se skvěle osvědčí pro dokončení prostoru mezi skříňkami, což kuchyň oteplí. Nejlépe vypadají, když tvoří se stolní deskou sestavu – jakési její prodloužení. Působí dojmem výjimečné čistoty a elegance a opticky mírně zvětšuje pracovní prostor. Praktickým řešením jsou také PVC kuchyňské panely, které se úžasně snadno udržují v čistotě, a lze říci, že jsou velmi útulné. Jejich atraktivní cena, snadná instalace a velké množství vzorů si jistě zaslouží vaši pozornost.

Už jste četli?  Trendy výbava pro miminko: Co vám doma nesmí chybět?

Módní nástěnné panely

Hitem posledních let jsou skleněné kuchyňské panely, které jsou perfektní pro prostor mezi skříňkami a zejména nad varnou deskou. Můžete zkusit jednoduché sklo s lehce mléčnou barvou, které bude vypadat elegantně a minimalisticky, ale můžete si také zvolit průhledné, pod které umístíte atraktivní plakát – dekoraci – která je efektní a zajímavou výzdobou kuchyně – zejména pokud si vyberete nějakou atraktivní grafiku. Mnoho zajímavých modelů kuchyňských panelů najdete v internetových tiskárnách. Můžete si je také navrhnout sami a zařídit si kuchyň jedinečným způsobem.