Vybrat si to správné interiérové studio pro vytvoření domova vašich snů může být náročný úkol. Každý chce pro svůj domov či projekt dokonalý design, protože se jedná nejen o obrovské množství peněz, ale po dokončení zůstává design nedílnou součástí vašeho každodenního života. 

Recenze a doporučení 

Před najmutíminteriérového či kuchyňského studia je vždy dobré získat zpětnou vazbu od jeho předchozích klientů. Je to velmi běžná praxe, takže se nestyďte požádat o reference. Profesionální podpora a poradenství při hledání toho nejvhodnějšího řešení je klíčem ke spokojenosti každého klienta, ale také interiérového studia.

Jaký je váš styl?

Přestože se většina dobrých interiérových designérů přizpůsobí stylu a zadání svého klienta, má smysl vybrat si interiérového designéra, jehož projekty ve vás vzbudí myšlenku „tam bych chtěl/a bydlet“. Díky této přirozené stylové spřízněnosti bude proces navrhování nejen hladší, ale designér bude mít zkušenosti s určitými produkty a materiály, které v minulosti vyzkoušel a otestoval. V interiérovém studiu si vás vyslechnou a návrh vytvoří na základě vašich představ. Tyto zkušenosti dokazují, že studio je připraveno na nejnáročnější požadavky svých zákazníků.

Vaše účast při realizaci

Během první osobní schůzky se interiérového designéra zeptejte na spoustu věcí o službách, které bude designér poskytovat. Například o nákladech, o době trvání projektu a o všem dalším, co vás napadne. Přemýšlejte o konkrétních věcech a vše si napište na papír, abyste na nic nezapomněli. Důležité jsou bohaté zkušenosti interiérového studia s různými typy projektů.

Vzdálenost interiérového studia

U většiny projektů by bylo rozumné hledatinteriérové studio v okruhu zhruba 20 kilometrů. Pokud bude projekt trvat několik měsíců a bude nutné, aby designér pravidelně navštěvoval staveniště na schůzky s vámi nebo kontroloval postup prací na místě, má smysl využít někoho relativně místního. Pokud jste z okolí Ostravy, tak interiérové studio v Ostravě za vámi vždy s radostí přijede.

Už jste četli?  Ratanový nábytek: přírodní nebo radši umělý?

Jak naplánovat kuchyň snů

Kuchyň je specifickou místností v každé domácnosti, proto byste měli znát těchto deset bodů, které při realizaci proberete s vaším vybraným kuchyňských či interiérovým designérem. 

  • Vyjmenujte prvky, které chcete mít v návrhu kuchyně.
  • Zvažte nejlepší uspořádání pro návrh vaší kuchyně.
  • Sestavte podrobný půdorys kuchyně. 
  • Shromážděte nápady na design.
  • Vyberte nejlepší materiály pro návrh kuchyně. 
  • Vyberte si nejlepší barevné schéma pro kuchyňské skříňky.
  • Vyberte nejlepší kuchyňské pracovní desky.
  • Zvolte si materiál pro obklady a podlahy v kuchyni
  • Navrhněte schéma kuchyňského osvětlení
  • Zvolte to správné kuchyňské studio – třeba kuchyně Ostrava!