Naše tělo není stroj. Udržovat si dostatek energie tak není úplně jednoduché. Každý jsme originál, a tak je potřeba naslouchat svému tělu a snažit se plnit jeho potřeby. Existuje ale několik základních činností, které našemu snažení, jak nabrat energii, pomohou.

Základy pro získání energie

Základním stavebním kamenem energie je dostatek kvalitního a ničím nerušeného spánku, vyvážená strava a čerstvý vzduch. To jsou tři nejjednodušší faktory, které významně ovlivňují energii v našem těle. Není to ale jen takto jednoduché.

Čím si dodat energii

Říká se, že všeho moc škodí. Při získávání energie to platí dvojnásob. Vhodná porce lehkého jídla nebo dostatečný počet hodin spánku tělo správně nastartují. Pozor si ale musíme dát na přejídání nebo třeba spaní do odpoledních hodin.

Energie zadarmo

Přirozeným zdrojem energie je také kvalitně strávený čas. Od srdce se zasmát nebo obejmout někoho, koho máme rádi. To jsou další možnosti, jak být pořád při síle. Tu nám může dodat také jeden či dva šálky kávy denně a dostatečný příjem tekutin. Stejně tak nás pozitivně naladí i oblíbená hudba.

Jak nabrat ztracenou energii?

Pokud vás energie najednou z ničeho nic opustila, zkuste věnovat svou pozornost skladbě jídelníčku i průběhu svého spánku. Spánková hygiena, která vám pomůže například upravit vaše činnosti před spaním, pomáhá mnohonásobně zkvalitnit spánek, z kterého tak tělo získává daleko více energie.

Další energií, kterou lze získat opravdu zadarmo, je pobyt v přírodě a aktivní životní styl. Pobyt nejen v lese přináší celkové zklidnění organismu, dodává nám energii a pomáhá naší soustředěnosti i paměti. Při procházce i jakémkoliv sportovním výkonu jsou navíc produkovány endorfiny, které pozitivně ovlivňují naši mysl.

Už jste četli?  Vybavení, co vám pomůže dodržet novoroční předsevzetí

Jak mít energii po celý den?

Každé tělo je jedinečné. Je tak potřeba zaměřit se na svoje psychické i fyzické pocity a dopřát tělu přesně to, co potřebuje. Energii můžeme získat prostřednictvím vyváženého jídla, užívání doplňků stravy či při dostatečné fyzické aktivitě.