Lidé se na sebe navzájem málo usmívají, zní zažité klišé z lifestylových článků. Jenže nemohlo by to být i tím, že zkrátka skrývají zuby zažloutlé od jídla a kávy nebo nezdravý a bolavý chrup, a usmát se tedy prostě stydí? Nejspíš nám dáte za pravdu, že zdravé a správně vyčištěné zuby i krásný úsměv jsou velmi důležité nejen pro naše fyzické zdraví, ale také pro zvýšení sebedůvěry.

Základem je samozřejmě pravidelné čištění, jak jste už v dětství jistě mnohokrát slyšeli od pana doktora i svých rodičů. A jak nejspíš i vy neustále opakujete svým dětem. Jenže něco jiného je teorie a něco jiného praxe. Co nám tedy může skutečně pomoci ke zdravému chrupu?

Chcete teoretické rady či hledáte opravdovou pomoc?

Čištění zubů není činnost, která by kladla nějaké výraznější nároky na naši fyzičku, ale na druhou stranu si při něm neužijeme ani příliš zábavy. I proto lidé vynalezli elektrické kartáčky, které čištění oproti těm mechanickým ještě trochu ulehčily. A protože se technologie vyvíjejí, jsme i v této oblasti v dnešní době přirozeně dál, než při první generaci „vrtaček s rotujícím kartáčkem“. Slyšeli jste někdy o vysokofrekvenční sonické technologii? Ta je mimo jiné základem modelů elektrických zubních kartáčků TrueLife SonicBrush UV a SonicBrush Compact Duo. Použitá sonická technologie dokáže díky jemným vysokorychlostním vibracím štětinami kartáčku efektivně rozrušit a odstranit zubní plak. Zatímco první z obou modelů zvládá rekordních 40 tisíc pohybů za minutu, u toho druhého je to stále velice dobrých 35 tisíc. Při této rychlosti vhání hlavice kartáčku vodu se zubní pastou také do mezizubních prostor, díky čemuž je efektivita čištění i ve špatně přístupných místech úst výrazně vyšší, než u běžného kartáčku (i elektrického). Navíc se do některých částí chrupu klasický mechanický kartáček ani nemá šanci dostat.

jak-na-krasny-usmev

Foto: TrueLife SonicBrush UV

Sterilizátor – hygiena na nové úrovni

Zejména kvůli hygienické stránce věci si často kupujeme nové kartáčky a ty staré míří do odpadkového koše. Ačkoliv se nejedná o přístup příliš šetrný k přírodě, je to bohužel nezbytné. Naproti tomu sonický kartáček není zdaleka jednorázovou záležitostí. Velkou výhodou kartáčku SonicBrush UV je unikátní metoda ochrany proti nežádoucím bakteriím, které samozřejmě po každém čištění ulpívají na jeho štětinách. Součástí nabíjecí stanice je totiž jedinečný sterilizátor fungující na bázi UV světla, které veškeré baterie za pár minut po použití zničí, a díky tomu bude váš kartáček i nadále hygienicky nezávadný a připravený na další práci.

Jak se to používá?

Můžete být bez obav, že by bylo nastavování kartáčku nějaké komplikované. Prostě využijete jeden ze čtyř přednastavených režimů. Máme tu základní mód pro každodenní čištění či režim bělení odstraňující kromě plaku ze zubů a dásní také pigmentové skvrny. Do třetice je k dispozici i úžasný masážní režim stimulující a prokrvující dásně. Čtvrtým módem u kartáčků SonicBrush UV i SonicBrush Duo je obzvláště šetrný režim pro citlivější zuby. Výhodou je také integrovaný časovač, který vás upozorní na správnou délku čištění jednotlivých oblastí v ústech a poté kartáček automaticky vypne.

Už jste četli?  Syfilis: Hrozba, která trvá
Sterilizator-zuby

Foto: TrueLife SonicBrush UV

Skvělý a praktický dárek

Vestavěná baterie obou zmíněných modelů kartáčků vydrží na jedno nabití fungovat až 19 dní. Díky tomu si je bez obav můžete sbalit třeba na služební cestu nebo na dovolenou. SonicBrush UV může používat i více členů rodiny, a to díky barevně odlišeným hlavicím, jež jsou součástí balení. SonicBrush Duo pak v základu disponuje hned dvěma kompletními kartáčky, které klidně můžete využít v páru. Krásný a zdravý chrup tak můžete mít u vás doma všichni.

Ke správné hygieně pomůže také ústní sprcha

Sonický zubní kartáček skvěle doplní také ústní sprcha AquaFloss Compact. Přináší s sebou totiž ještě efektivnější čištění mezizubních prostor díky proudu kapek vody a vzduchu, vháněného i do těch nejmenších prostor. Výsledkem je lepší prokrvení dásní, účinné odstranění bakterií i prevence vůči nemocem, jako je paradentóza. Používáním ústní sprchy předcházíte také infekcím, zápachu a zánětům. Díky zásobníku integrovanému přímo v rukojeti je stroj velice kompaktní a jeho přenášení je také velmi snadné. Více režimů znamená možnost plného přizpůsobení – nastavíte si třeba úroveň tlaku. A ke svému zubaři se pak budete těšit, protože budete vědět, že zase nic nenajde.

ustni-sprcha

Foto: AquaFloss Compact

Nevíte si rady?

Pokud chcete získat podrobnější údaje a nechat si doporučit vhodné zubní kartáčky nebo ústní sprchy, podívejte se na e-shop Electro World, abyste zjistili více. Na e-shopu nejdete nejen produkty ústní hygieny, ale další sortiment související s osobní péči, např. osobní a cestovní váhy, nebo wellness a masážní přístroje. Všechny vaše objednávky vám Electro World připraví k odběru na 19 prodejnách nebo doručí kurýrem až do domu během 2–3 dnů od objednávky. Nákup z domova je jednoduchou záležitostí a zakoupené zboží můžete vrátit do 14 dnů v kterékoliv prodejně, případně zaslat zpět poštou. Stejně tak lze zboží bezproblémově reklamovat. 

Pokud máte nebo si pořídíte Věrnostní kartu Electro World, ušetříte hned dvakrát. Za prvé vybrané zboží lze nakoupit za speciální nižší ceny, a za druhé za každou transakci dostanete procenta zpět jako příspěvek na další nákup. Stačí vyplnit krátký formulář a můžete nakupovat výhodněji už teď. Že se to vyplatí, tak o tom svědčí přes půl milionu zákazníků. Electro World je dostupný ve všech regionech České republiky a po spojení s K+B Expert tak budou mít zákazníci k dispozici celkem 40 prodejen.