Máte kvalitně vybavený nebo zrekonstruovaný byt s novými a značkovými spotřebiči? Používáte ke své práci notebook? Koupili jste si k Vánocům špičkový telefon? A jak máte zajištěnou ochranu vašeho majetku, máte sjednanou kvalitní pojistku, která pokrývá základní i katastrofická rizika v základní ceně? Nebo jste jako polovina všech Čechů, kteří podle statistik pojištění neřeší nebo mají pojistku zastaralou? A jak máte řešené drahé spotřebiče?

Základem je pojištění domácnosti a nemovitosti

To, že nemáte kvalitní pojištění většinou zjistíte až při mimořádné události, nehodě nebo při návštěvě nevítaných hostů. Přitom mít chráněný domov je naprostý základ. Pojištění majetku se týká domácnosti i nemovitosti, výhodné je mít sdruženou pojistku s pojistnou částkou nastavenou paušálně dle m² obytné plochy. Tím se vyhnete riziku podpojištění, navíc jsou v ceně základní i katastrofická rizika, nemusíte se tak bát zlodějů, vandalů ani přírodních živlů. V rámci pojistky je také nonstop asistenční linka se zajištěním instalatéra, zámečníka nebo sklenáře.

Prodlužte spotřebičům život

Majetkové pojištění online snadno sjednáte, ne vždy však musí dojít k loupeži nebo havárii, drahý spotřebič se jednoduše krátce po skončení záruky rozbije a cena opravy se často vyšplhá do výšin ceny nového přístroje. I zde je vhodné chránit drahé elektronické přístroje, bílou techniku a další spotřebiče vhodnou pojistkou prodloužené záruky.

jake-mit-pojisteni

Toto pojištění však nelze sjednat samostatně, ale sjednává se při koupi a prodlužujete si tím zákonem danou záruku až o 36 měsíců. Máte tak 5 let jistotu seriózního servisu nebo dostanete prostředky na nákup nového spotřebiče při jeho neopravitelnosti.

Pojištění nahodilého poškození a zcizení

Obdobně u dalšího druhu pojistky se musíte rozhodnout o jejím sjednání už při koupi vybraného výrobku. Pojištění nahodilého poškození a zcizení totiž pomáhá předejít výdajům spojeným s poškozením nebo odcizením nového mobilního telefonu, notebooku, kamery nebo také dioptrických nebo speciálně vyrobených brýlí. Výhodou tohoto pojistného produktu je, že se vztahuje také na prasklý displej u mobilu, tabletu nebo jiné elektroniky, což bývá jedna z nejčastějších nehod.

Už jste četli?  Jak čistit filtry do vířivky?