Zařizujete si nové bydlení a zvažujete, jaký zvolit nábytek? Utvořte si svoje bydlení podle různých módních stylů. Vyberte si designový nábytek a dolaďte také doplňky.

Skandinávský styl

Sestavit si doma designový nábytek ve skandinávském stylu je velmi moderní a praktické. Vyznačuje se čistotou, elegancí a svěžím designem. Barvy severu jsou převážně světlé. Interiéru vévodí šedá, bílá, modrá, béžová nebo světle hnědá. Tak aby místnost byla prosvětlena a bylo v ní dobře vidět. Pastelovétóny mohou být občas doplněny jednou výraznou barvou, aby působila kontrastně.

Skandinávský styl vyžaduje otevřené prostory, kudy proudí vzduch. Nábytek by neměl být na sebe namačkán a mělo by se dát v místnosti volně pohybovat. Převažuje jednoduchost a žádné zbytečně překážející věci.

Symbolem severského stylu bydlení jsou také přírodní materiály. Jídelní stoly z masivu či další nábytek jsou samozřejmostí. Měla by být vidět krásná struktura přírodního dřeva. To doplňují přírodní pleteniny z vlny a různých vláken či přízí.

Styl provence a shabby chic

Ve stylu provence nebo shabby chic také nechybí kvalitní nábytek z masivu. Dřevěný jídelní stůl doplňují různé skříňky a stoličky, které jsou upraveny tak, aby vypadaly, že je lak na dřevě zastaralý. Nemusíte shánět starší nábytek, stačí si svůj stávající takto upravit. Nechybí velké množství doplňků, krajek a váz s květinami. Oblíbené jsou i polštáře, ratanová křesla a starodávně vypadající židle.

Moderní bydlení

Existuje mnoho inspirací na moderní bydlení. Můžete zvolit minimalistický styl s kovovým nebo dřevěným nábytkem. Různé barevné tapety, které připomínají umělecká díla nebo také netradiční lampy či lustry.

Oblíbené jsou taktéž dřevostavby, které zajišťují levné a moderní bydlení, jež je v sepětí s přírodou. Interiér dřevěných domů může být doplněn i omítkou nebo tapetami, mezi kterými procházejí dřevěné trámy. Ty vypadají velmi impozantně.

Už jste četli?  Které jsou účinné diety pro hubnutí?

V dřevěných domech se krásně vyjímají kachlová kamna nebo tradiční masivní stoly se zdobnými vyřezávanými židlemi. Interiér doplňují výrobky z vlny nebo tradiční řemeslné doplňky. Ruční výroba je in. Na ozdobu mohou sloužit sušené větvičky nebo luční květiny, které vypadají velmi hezky. Luxusem dřevěného domu je sauna.