Není sporu o tom, že styl oblékání má zásadní vliv na to, jakým způsobem člověka vnímá jeho okolí. Ve věku 30–45 let by již muži měli vědět, že je třeba výběru oblečení věnovat odpovídající pozornost. Vhodně zvolené oblečení přispívá ke zdaru obchodních jednání, ale zvyšuje i pravděpodobnost úspěchu u opačného pohlaví. Jaké elegantní oblečení pro muže je v současnosti trendy?

Klasický oblek dnes zpravidla neurazí, ani nepřekvapí

Patrně nejvýraznějším rysem současné pánské módy je, že stále více ztrácejí na popularitě obleky, které se dnes používají skutečně jen ke zvláštním příležitostem. Přesto i nadále zůstává pánská móda v porovnání s tou ženskou daleko konzervativnější. Je přitom možné odůvodněně očekávat, že pánská móda v roce 2021 bude mít podobný ráz jako v loňském roce, a to již jen z toho důvodu, že společenských událostí, kde by se bylo možné předvést, se uskutečnilo minimum.

Sedmdesátá léta jsou opět v módě

Sázka na retro přitom nemůže v posledních letech zpravidla minout cíl, mění se v podstatě jen období, která se znovu ocitají na vrcholu oblíbenosti. Vzpomínkou na sedmdesátá léta jsou zvonové a široké kalhoty, bez kterých si nebylo možné představit v podstatě žádný outfit v sedmdesátých letech. K tomuto stylu kalhot by měly být voleny elegantní pánské polobotky.

TIP: Zjistěte, jaké jsou letní trendy v módě pro muže.

moda-pro-muze-2021

Překvapením je návrat údajně neelegantních osmdesátek

Odvážnější z pánů se mohou inspirovat módou svého dětství přelomu osmdesátých a devadesátých let, i když dané období se často umísťuje v různých žebříčcích jako nejméně elegantní v historii módy. To nemůže změnit nic na tom, že oversized střihy sak, baggy kalhoty a bombery jsou nyní v módě. Stejně tak je trendy i kombinace trika s potiskem nebo nápisem a elegantního saka. Pokud se již muž rozhodne pro toto řešení, nic nezkazí výběrem masivních tenisek hrubých rysů, které přitáhnou pozornost jeho okolí. Vhodným doplňkem je volba velké šály nebo přehozu. Zde je samozřejmě na muži, aby byl soudný a svůj oděv volil takovým způsobem, aby ladil i k jeho věku.

Už jste četli?  Spodní prádlo a den D

Chmurnou dobu prosvětlí jasné barvy oblečení

Je možné předpokládat, že v chmurné koronavirové době se ulice letos rozzáří alespoň pomocí kombinací živých barev a potisků. Elegantní jsou pruhy všech myslitelných šířek i délek. Na popularitě získává i colorblocking, jímž je míněna kombinace velkých ploch barev stejné intenzity. Dalším oblíbeným motivem budou různé tropické motivy. Volba jasných barev koresponduje s vývojem ve světě ženské módy. Již řadu let se drží na předních místech oblíbenosti dřevorubecké kostkované košile, přičemž nelze předpokládat, že by na daném stavu něco změnil letošní rok. Muži si zkrátka chtějí zachovat image drsňáků z časů amerického Divokého západu.