Přiznejme si, že snad každému se někdy stalo, že někam přijel a neměl kde zaparkovat. Taková situace je často nepříjemná a nutí nás třeba ke složitějším parkovacím manévrům, na které se necítíme. V takových chvílích si asi všichni přejeme narazit na něco, co by nám parkování na přeplněných parkovištích zjednodušilo.

Možné řešení?

Vypadá to, že něco takového by se mohlo objevit. Když jsem tento parkovací systém poprvé viděla, velice mě zaujal. Jedná se o parkovací věže, které byly vyvinuty a certifikovány v České republice. No není to paráda? Za sebe mohu říct, že bych něco takového velmi ocenila.

O co vlastně jde?

Jde o samostatně stojící mobilní konstrukci, kterou lze snadno rozmontovat a přemístit téměř kamkoliv. Parkovací věž neboli anglicky parking tower je zhruba velikosti dvou parkovacích míst a mohlo by na ní zaparkovat až 16 osobních vozidel.

Auta by se řadila nad sebe ve dvou řadách a točila by se shora dolů. Systém by si vždy dokázal najít nejbližší volné parkovací místo a na tu stranu, která by k němu byla blíž, by se otáčel. Jak už název této novinky napovídá, tak věž nezabírá moc místa a dá se umístit opravdu kdekoliv.

Při provozu věže je její hlučnost velmi nízká, takže lidé, kterým by například stála před kanceláří, nemusí mít obavy z rušení jejich pracovního klidu. Přístroje jsou také zaopatřeny jedněmi z nejmodernějších bezpečnostních systémů, tudíž nehrozí žádné nebezpečí a jsou vyvinuty do nízkých i vysokých teplot, takže by nemělo docházet k jejich poškozování vlivem počasí.

parkovani-ve-meste-reseni

Ovládání věže

Věž je řízena z ovládacího panelu, který stojí přímo dole před ní. Věž má také intuitivní ovládání a pomocí PINu, čipu nebo karty identifikuje řidiče auta. Ten, kdo by zde chtěl zaparkovat, si může místo zarezervovat a zaplatit přes internet pomocí mobilní aplikace a poté už pouze přijet, zaparkovat a odjet. Velká výhoda parkovacích věží je ta, že právě díky jejich snadnému ovládání není zapotřebí žádná speciální osoba k její obsluze.

Už jste četli?  Komplexní pohled na výběr nejlepšího krmiva pro kočky pro vašeho chlupatého přítele

Výstavba parkoviště

Výstavba parkoviště, respektive těchto věží, není zdaleka tak jednoduchá, jako je jejich ovládání. Od toho tu jsou ale profesionálové, kteří si s tím poradí. Systémy, ze kterých jsou věže vyráběné, jsou důkladně obráběné sady a dílce, a musí být do sebe při montážích přesně zapadat.

Osobně si myslím, že pokud by se tento parkovací systém ujal, vyřešil by problém nejednoho nervózního řidiče, který neví, kam auto postavit. Usnadnilo by to lidem práci, nervy a možná by na světě bylo míň odřených aut.