Vánoce jsou za dveřmi, a proto každý přemýšlí, čím potěšit svou rodinu a přátele. Jestli i vy ještě tápete, máme pro vás tipy na dárky, které udělají radost každému aktivnímu člověku, který rád sportuje – a to ať už dává přednost jízdě na kole, běhání, plavání, nebo třeba chození po horách.

Tipy na dárky pro cyklisty

Má-li váš blízký rád vyjížďky do přírody na horském kole nebo si užívá jízdu na kole silničním, bezpečnost by měla být důležitá v obou případech. Že nemá pořádnou helmu? Pak na nic nečekejte a pořiďte ji jako dárek. Bojíte se, že netrefíte velikost? V takovém případě kupte dárkový voucher do sportovního obchodu, kde si cyklista vybere svůj dárek sám.

Chcete pořídit spíš nějakou drobnost? Světýlka na kolo se hodí vždycky. Bezpečnost podpoříte i reflexními pásky nebo cyklistickým dresem s reflexními prvky.

Chystáte se obdarovat opravdu zapáleného cyklistu, který se rád zlepšuje a své tréninky plánuje? V takovém případě je jasnou volbou wattmetr. Zařízení umístěné v pedálech, které nabízí například značka Garmin, zajistí sledování pokročilých cyklistických metrik. Spolu se sportovními hodinkami a aplikací v telefonu se tak z každého hobíka stane cyklista s vybavením profesionálního cyklisty.

darky-pro-bezce
Běžci v zimě ocení funkční oblečení a čelovku. 

Vánoční dárky pro běžce

Chcete pořídit něco užitečného pro běžce, který se nevzdává běhu ani v zimě? Zaměřte se na běžecké oblečení do zimy – kvalitní sportovní ponožky zanechají nohy v teple, i když bude venku sněžit. Běžecký nákrčník, který lze přetáhnout přes pusu, ochrání dýchací cesty i v mrazivých dnech. Hodit se mohou i sportovní rukavice – ruce přece jen při běhu zůstávají bez pohybu a jsou vystavené nízkým teplotám.

V zimě se asi málokomu podaří vyběhnout za světla, navíc ne každý má možnost běhat v místě, kde nekřižuje silnici nebo kde nejezdí kola. Proto právě čelovka může být skvělým a velmi praktickým dárkem. Bezpečnost zajistí také reflexní vesta nebo páska na ruku s LED světýlkem.

Máte zálusk na pořádný dárek? Pak se poohlédněte po sportovních hodinkách. Na trhu je dnes obrovský výběr – snadno se tak trefíte do vkusu muži i ženě. Chytré sportovní hodinky jsou vybavené množstvím funkcí, jako je měření tepu, krokoměr, měření vzdálenosti, rychlosti, stoupání a klesání, ale třeba i GPS, aplikace na poslech hudby nebo funkce navedení zpět do cíle – s takovými hodinkami se běžec neztratí ani v tom nejhlubším lese.

Už jste četli?  Půjčky jsou na vzestupu

Pokud víte, že obdarovaný vyvíjí často velkou fyzickou aktivitu a doplňuje živiny po výkonu, kupte mu doplněk stravy značky Volchem. VOLCHEM Energen Gel slouží k efektivnímu doplnění energie během fyzické zátěže. Obsahuje vysoký podíl komplexních sacharidů, zvláště polymerů glukózy. Je obohacen o BCAA aminokyseliny, kofein a L-Carnitin.

Čím na Vánoce obdarovat plavce?

Čím udělat radost milovníkům plavání? Z drobností by to mohly být plavecká čepice, brýle nebo špunty do uší. Brýle se většinou do roka začnou zamlžovat a špunty se snadno ztrácí. Proto jsou takové dárky vhodné, i kdyby je plavec už měl.

Stejně jako pro běh a kolo, tak i pro plavání každý sportovec uplatní sportovní hodinky. Ty mohou měřit vzdálenost, čas, počet temp a mnoho dalšího.

TIP: Zjistěte, jak vybrat sportovní hodinky na plavání.

darky-pro-sportovce
Outdoorové nadšence potěší sportovní hodinky s GPS. 

Co potěší outdoorové nadšence?

Vyrážíte s vaším blízkým rádi na hory? Nebo je to jen jeho koníček? Tak jako tak, máme pro vás nápady na dárky i pro horaly. Outdoorové vybavení v podobě pulsmetrů pro sportovní dobrodruhy mezi nimi nemůže chybět.

Říká se, že správný muž by měl u sebe mít vždy nůž, ale na horách se může hodit i ženám. Stejně tak vařič, hořák a outdoorové nádobí či stan, spacák nebo karimatka pro případy kempování. Kvalitní batoh, do kterého horal vše sbalí, také potěší.

Čemu se raději vyhnout?

Dárků, kterými můžete udělat sportovcům radost, je opravdu hodně. Najdou se ale také věci, kterým je lepší se vyhnout. Většina sportovně orientovaných lidí se také zajímá o zdravou výživu a vyhýbá se potravinám, které do zdravého jídelníčku zrovna nepatří. Proto byste se i vy měli takovým dárkům vyhnout.

Chystáte-li se darovat sportovní oblečení, je nutné znát velikost i vkus obdarovaného. Pokud si nejste jistí, darujte raději dárkové vouchery. S nimi nemůžete šlápnout vedle.