Bambusové rolety jsou vynikající ekologickou a estetickou volbou zaclonění oken a balkónů, ale hodí se i na pergolu. Rolety vypadají přirozeně, jsou rozmanité, snadno se udržují a jsou víceúčelové. Jaké jsou všechny výhody bambusových rolet?

1. Bambus: Přírodní a ekologický materiál

Bambus je ekologický materiál a patří mezi obnovitelné zdroje – pěstuje se hojně a je to nejrychleji rostoucí rostlina na světě. Má přirozené antibakteriální vlastnosti.

Mnoho žaluzií a jiných stínidel je obvykle vyrobeno ze syntetických materiálů, jako je vinyl, nylon, polyester – tedy z plastů, které se vyrábějí z ropy. Přijetím ekologičtějšího materiálu a výrobků z něj, jako jsou bambusové rolety, snižujete svůj dopad na životní prostředí a pomáháte přispívat k udržitelnějšímu průmyslu.

2. Hodí se nejen do přírodně laděných interiérů

V několika málo posledních letech jsou na vzestupu interiéry, kde je kladen důraz na přírodní materiály, a jejichž nedílnou součástí tvoří rostliny. Ty, spolu s přirozených světlem, celý étos takto laděného interiérového designu doplňují. A co se do něho může hodit více než právě bambusové rolety.

3. Obrovská rozmanitost

V oblasti bambusových rolet je opravdu velký výběr. Na trhu například najdete širokou škálu stylů a povrchových úprav. Ani co do rozměrů nebudete mít problém. Když nevyberete konkrétní velikost, bambusové rolety se vyrábějí i na mírů. A to ať už poptáváte rolety do oken, na balkón, nebo třeba na pergolu. Dnes je možností opravdu spousta.

4. Snadná údržba

Nechcete mít doma lapače prachu a pachů v podobě záclon, které musíte sejmout a zase nasadit pokaždé, když je potřebujete vyprat? Žaluzie vám přijdou jako zastaralé řešení? Pak se nabízejí bambusové rolety, které jsou snadné na údržbu i čistění. Stačí vám prachovka nebo vlhčený hadřík.

Už jste četli?  Jak zařídit koupelnu bezpečně a vkusně? Na tohle si dejte pozor

5. Víceúčelovost

Bambusové rolety mají i tu výhodu, že když se vám přestanou líbit v oknech, dají se využít prakticky kdekoliv – vizuálně s nimi rozdělíte místnost, oddělíte kuchyň od jídelní části nebo si vytvoříte relaxační koutek, kde rolety využijete místo paravánu.